Coraz częściej decydujemy się na porzucenie spokojnej pracy „dla kogoś”: w urzędzie, w korporacji, w prywatnej firmie i rozpoczynamy życie na własny rachunek. Mamy pomysł, ideę i po prostu wdrażamy ją w życie. W dobie wszechogarniającego Internetu wypromowanie dobrego pomysłu jest prostsze niż kiedykolwiek. Warto jednak wyposażyć się w kilka przydatnych narzędzi. 

Postaw dobrą stronę

W dzisiejszych czasach dobra, responsywna, tzw. „czysta” strona internetowa to podstawa. Bez niej w ogóle nie ma mowy o dobrym funkcjonowaniu w tej medialnej rzeczywistości. Do tego sprawnie działające kanały social media i można ruszać. Nie każdy z nas jest jednak specjalistą-programistą, nie każdego również stać, aby w tzw. usługi informatyczne inwestować na samym początku jakieś duże środki. Podstawowe fundusze inwestujemy w inne działania niż etat programisty czy informatyka. Na szczęście do postawienia strony dzisiaj można wykorzystać wordpressa i jego gotowe szablony, których dostosowanie do naszych potrzeb jest banalnie proste.

A co jeśli potrzebny nam jest sklep internetowy? Tutaj na szczęście również mamy całkiem sporo gotowych narzędzi, z których możemy korzystać. Jednym z nich jest prestashop, gdzie znaleźć można gotowe rozwiązania dla sprzedaży prowadzonej w sieci, niezależnie od tego, czy mówimy o sprzedaży hurtowej czy sklepach indywidualnych. Zaletą tego typu rozwiązania jest dostęp do jakich narzędzi jak: optymalizacja dla SEO, obsługa w wielu językach, zarządzanie zamówieniami, tagowanie produktów, obsługa klienta, płatności np. PayPal czy Przelewy24, śledzenie przesyłek, zabezpieczenie przez spam, integracja z serwisem Allegro, gotowe szablony graficzne itp. Do tego dochodzą usługi szkoleniowe, z których można skorzystać oraz nieustanne wsparcie zespołu prestashop. Z takim zapleczem dużo łatwiej jest rozpocząć pracę na własny rachunek.

Miej wiarę

Narzędzia narzędziami, ale w tym wszystkim potrzebna jest odrobina wiary. Musicie uwierzyć, że macie w sobie na tyle siły, żeby zrealizować postawione sobie cele. Prowadzenie własnego biznesu i jego późniejszy sukces jest uwarunkowany takim właśnie podejściem. Możecie idealnie wypełniać jakąś sprzedażową lukę, podjąć kroki w idealnym momencie czasowym, ale jeśli zabraknie Wam tej determinacji i wiary we własne siły, to nawet najbardziej sprzyjające warunki Wam nie pomogą. Albo pomogą, ale nie będziecie w stanie wykorzystać ich w maksymalny sposób. Korzystajmy więc z nowinek technologicznych, wybierajmy te narzędzia, która są nam potrzebne, ale przede wszystkim bazujmy na automotywacji i rzetelnym realizowaniu postawionych sobie zadań.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here