Jak połączyć Sky-Shop z FreshMailem?

Każdy, kto ma już doświadczenie w branży marketingowej, bądź planuje rozwiązania korzystające z jej rozwiązań, wie, że dobrze skonstruowana infrastruktura i trafność dostarczanych wiadomości np. transakcyjnych są niezwykle ważne.

Szukając odpowiedniego rozwiązania, można rozważyć kompleksową integrację skyshop z fresmailem, która zagwarantuje automatyzację w zakresie wysyłania maili, usprawniając pracę firmy.

Czym jest Sky-Shop?

Popularna platforma do tworzenia sklepów internetowych, a także zarządzania i prowadzenia sprzedaży online w ich obrębie. Aby rozpocząć korzystanie z serwisu, musimy wypełnić formularz kontaktowy, po czym otrzymamy bezpłatny okres próbny trwający 14 dni. Dalsze funkcjonowanie z skyshop możliwe jest za opłatą, dając użytkownikowi możliwość tworzenia i modyfikowania sklepów internetowych. Tworzy się je na podstawie dostępnych szablonów i innych rozwiązań dostępnych dla Klienta.

Czym jest FreshMail?

Freshmail jest narzędziem z zakresu e-mail marketingu. Serwis umożliwia spersonalizowanie swoich wiadomości, przy pomocy edytora i własnego tekstu, a następnie rozpoczęcie kampanii reklamowej. Skorzystanie z narzędzia sprawi, że newslettery i mailing będą wysyłane o wiele sprawniej, co podniesie poziom jakości i efektywności firmy.

Dlaczego integracja może okazać się ważna?

  • Nierzadko zdarza się, że istotne dla Ciebie maile trafiają do skrzynki SPAM, bądź w ogóle ich nie dostajesz. Taki sam problem możesz natrafić, będąc po drugiej stronie — jako nadawca. Poprawnie przeprowadzone połączenie obu systemów sprawi, że szanse na błędnie dostarczone wiadomości o wiele zmaleją.
  • Jest to także ważne ze względu na reputację firmy. Klienci o wiele przychylniej spojrzą na Twój newsletter i firmę ogólnie, gdy dostarczane do nich treści oprócz jakości, będą charakteryzowały się trafnością i dopasowaniem.

Jak przeprowadzić integrację Sky-Shop z FreshMailem?

Pierwszym krokiem będzie posiadanie konta na obu serwisach. Następnie musisz mieć już działający sklep tak, aby Freshmail był możliwy do wdrożenia na gotowe. W celu uzyskania dostępu do niego skontaktuj się z działem obsługi Klienta, który przedstawi ofertę, skonsultuje z Tobą oczekiwania dotyczące systemu, a następnie zaoferuje umowę na integrację z skyshop.

Mając podpisaną umowę, ostatnim krokiem będzie aktywacja, której dokonuje się na początku z poziomu Freshmail, gdzie natrafisz na treściwą instrukcję. Po zastosowaniu się do jej zaleceń dotrzesz do etapu, w którym znajduje się klucz API i API Secret, które będą potrzebne w etapie związanym z skyshopem. Logując się do skyshop należy wejść do zakładki integracje, następnie narzędzia marketingowe, gdzie wybierzemy opcję „FreshMail”, a potem konfiguracja API. Po dotarciu do tego etapu należy wypełnić odpowiednie pola, które będą opisane w instrukcji.

Po ich zapełnieniu właściwymi danymi integracja skyshop z freshmail będzie zakończona, a Ty będziesz mógł się cieszyć sprawnie działającym marketingiem mailowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here