Bizhub 224 może być dobrą propozycją, jeżeli chodzi o kserokopiarkę, która będzie sprawdzać się w warunkach biurowych. Właściwie to można by posunąć się do stwierdzenia, że żadna firma nie jest w stanie funkcjonować bez takich urządzeń. Warto jednak z uwagą podejść do jego wyboru. Tylko dzięki temu będzie można ocenić, czy ma się do czynienia z pełni wydajnym urządzeniem, które będzie w stanie zapewnić maksimum funkcjonalności.

Nowa czy używana?

Skoro już wiadomo, że można wziąć pod uwagę Bizhub 224, to może warto zadać sobie inne pytanie odnośnie tego, czy lepszą propozycją będzie drukarka nowa, czy też używana? Na pewno czynnikiem decydującym będzie posiadany budżet. W szczególności, jeżeli mowa jest o firmach, które muszą na początku uważać na finanse. Warto sprawdzić, czy w takim wypadku lepszym wyjściem nie okaże się drukarka poleasingowa? Tak, mowa tu o urządzeniu używanym, jednak kompletnie sprawnym. Wykorzystanie urządzeń poleasingowych jest coraz bardziej powszechne. Już nie jedna osoba może przyznać, że dzięki takiemu postępowaniu udało im się zaoszczędzić całkiem sporą ilość pieniędzy. Tym bardziej że takie sprzęty, jak Bizhub 224 można zaliczyć do klasy premium.

O czym nie można zapomnieć?

Decydując się na zakup kserokopiarki, należy uwzględnić rodzaj prac, które będą wykonywane na terenie biura. Do najważniejszych kwestii należy zaliczyć:

  • ilość wykonywanych wydruków każdego dnia, w miesiącu, jak również na rok,
  • konieczność wydruku kolorowego – tak czy nie?
  • rodzaj najpopularniejszych wydruków, który będzie wykonywany,
  • format papieru najczęściej używany,
  • funkcja skanowania, czy będzie potrzebna.

Dzięki temu będzie można znaleźć odpowiedź na pytanie, czy Bizhub 224 będzie potrzebny, czy też raczej takie urządzenia w tym przypadku nie będą dobrze się sprawować.

Ilość urządzeń

Kolejna kwestia, która może zaważyć na tym, ile kserokopiarek Bizhub 224 lub też innych, zagości na terenie biura. Czy będzie ich znaczna ilość? Czy też wystarczy jedno, solidne urządzenie? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest po części od wielkości firmy z którą ma się do czynienia. Im większa firma, tym większe są jej potrzeby. Jeżeli powierzchnia firmy to tylko jedno piętro/parter, to może lepszym wyborem będzie tylko jedna kserokopiarka. W przypadku firmy o znacznej powierzchni, lepiej pomyśleć o kilku urządzeniach. Tak, aby każdy pracownik nie miał najmniejszego problemu z dostępem i wykonywaniem swoich codziennych obowiązków. W szczególności, jeżeli chodzi o kolejki do kserokopiarki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here