Drukarki laserowe są bardzo wydajne, szybkie i wygodne. Wykorzystują specjalne wkłady proszkowe, które wystarczają na wydruk przynajmniej 1000 stron. Niestety, są też przy tym dość kosztowne. W prosty sposób możesz jednak ograniczyć wydatki na domową lub firmową drukarkę. Podpowiadamy, gdzie można kupić tonery Samsung w korzystnej cenie!

Chociaż wkłady do modeli laserowych wymienia się znacznie rzadziej niż atramentowe, ich cena nadal jest dość wysoka. Gdy prowadzi się firmę, roczne wydatki na materiały eksploatacyjne potrafią zaskoczyć. Każdego prawie dnia trzeba przecież drukować rozmaite dokumenty, faktury, sprawozdania itp. Nie trzeba jednak płacić za wkłady do drukarki tyle, ile sugeruje producent. Dowiedz się, gdzie kupisz tonery Samsung w o wiele niższej cenie!

Ile kosztują tonery Samsung?

Tonery Samsung mają różne ceny, w zależności od modelu oraz rodzaju. W sprzedaży dostępne są wkłady w czterech kolorach: niebieskim, różowym, żółtym i czarnym. Razem składają się na paletę CMYK (odpowiednio: Cyjan, Magenta, Yellow, Key colour), która pozwala uzyskać szeroki zakres barw w druku. Tonery mają też różną pojemność i wydajność. Zwykle wystarczają na zadrukowanie ok. 1000 stron, ale można znaleźć także warianty na 700 lub 1500, 1800, 3000 czy nawet 10 000.

Cena każdego z tonerów Samsung jest inna, ale można przyjąć, że przeciętny wkład na 1000 stron to koszt ok. 200 zł. Jeśli posiada się model kolorowy, trzeba zapłacić aż 800 zł za komplet. Wystarczy drukować średnio 10 stron dziennie, by wymiana była konieczna 3 razy w roku. Daje to wydatek rzędu 2400 zł! Modele monochromatyczne są bardziej oszczędne, ponieważ wykorzystują tylko czarny wkład. Ich utrzymanie kosztuje tylko ok. 600 zł. Kwoty te są oczywiście dyskusyjne – jedni uznają, że to dużo, dla innych nie są przesadnym wydatkiem. Mimo wszystko, zawsze warto spróbować chociaż w pewnym stopniu ograniczyć budżet przeznaczony na druk, ponieważ da się go zmniejszyć nawet trzykrotnie.

W jaki sposób można oszczędzać na zakupie tonerów Samsung?

Firmy często nawiązują korzystną współpracę z hurtowniami poligraficznymi. W ten sposób można zaoszczędzić do kilkunastu złotych na sztuce. Niestety, nie w każdym mieście da się znaleźć takie przedsiębiorstwo. Mniejsze firmy nie będą też zamawiały wkładów w ilości hurtowej, gdy posiadają np. tylko trzy urządzenia.

Niektórzy starają się kupować tonery Samsung na promocjach w sklepach sieciowych. Współcześnie na wiele sposobów da się na bieżąco śledzić akcje rabatowe, np. za pomocą newsletterów, dedykowanych portali czy specjalnych aplikacji. Jest to jednak mało wygodne i kompletnie losowe rozwiązanie.

Coraz popularniejszą opcją stają się wkłady do drukarek wytwarzane przez polskich producentów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z ich istnienia. Wytwarza się w je w dokładnie taki sam sposób, jak robią to wielkie, znane marki. Dzięki temu wkłady działają bez zarzutu oraz gwarantują świetną jakość wydruku. Od tonerów Samsung różnią się tylko opakowaniem i ceną! Często można dostać je w wersjach o większej pojemności, dlatego wystarczają na jeszcze dłużej. W przeliczeniu kosztują dwukrotnie, a nawet trzykrotnie mniej. To duża różnica płacić rocznie za drukarkę 800 zł, zamiast 2400 zł!

Gdzie można kupić tonery Samsung w korzystnej cenie?

W Internecie działa kilka sprawdzonych, polskich serwisów, jak np. www.tonerpartner.pl. W ich ofercie znaleźć można tonery Samsung w hurtowych cenach, a także wysokiej jakości produkty wytworzone w Polsce. Wygodna wyszukiwarka pomaga znaleźć odpowiedni wkład nie tylko po jego numerze, ale i po modelu urządzenia. Dodatkowym atutem jest też fakt, że firmy mogą zapisać się do korzystnego programu lojalnościowego, który gwarantuje rabaty oraz inne promocje! To zdecydowanie najlepszy sposób na zakup tonerów Samsung za nieduże pieniądze.

Firmowe wydatki na materiały eksploatacyjne mogą być mniejsze niż Ci się zdaje. Nie ma sensu przepłacać za tak prozaiczną kwestię! Przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić, zamawiając tonery Samsung przez Internet!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here