Ubezpieczenie OC to obowiązek każdego właściciela auta, natomiast AC w wielu przypadkach stanowi opłacalną inwestycję. Koszty ubezpieczeń komunikacyjnych mogą znacząco różnić się między sobą, podobnie jak szczegóły oferty, zwłaszcza w przypadku ubezpieczenia AC. Kalkulator OC i AC jest więc niezwykle przydatnym narzędziem, dzięki któremu znajdziemy najkorzystniejszy wariant polisy. W jaki sposób działa kalkulator?

Tysiące ofert. Jak znaleźć najkorzystniejsze?

Na polskim rynku działa wiele towarzystwo oferujących ubezpieczenia komunikacyjne. Dodatkowo każdy z nich ma przynajmniej kilka wariantów polis, dostosowanych do różnych potrzeb kierowców. Zanim w polskim internecie pojawiły się kalkulatory ubezpieczeń komunikacyjnych, kierowcy musieli sporo się natrudzić, aby znaleźć naprawdę korzystną ofertę i nie przepłacać. Kalkulator OC AC taki jak Kiosk Polis pozwala w ciągu kilku minut porównać wszystkie dostępne oferty proponowane przez sprawdzone i wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe. Narzędzie zastępuje więc liczne telefony czy spotkania z ubezpieczycielami, jak również wizytę u stacjonarnego pośrednika. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a następnie porównać wszystkie dostępne oferty, by wybrać jedną z nich, która jest najkorzystniejsza dla kierowcy. Na końcu kalkulator pozwala wygodnie kupić wybraną polisę online bez wychodzenia z domu.

Kalkulator OC AC krok po kroku

Korzystanie z kalkulatora rozpoczynamy od wypełnienia formularza. Znajdujące się w nim rubryki odpowiadają wszystkim zagadnieniom interesujących potencjalnych ubezpieczycieli. Część z nich dotyczy pojazdu, pozostałe jego właściciela i pozostałych użytkowników auta. Choć niektóre rubryki w formularzu mogą wydawać się nietypowe, czego dobrym przykładem jest pytanie o zawód kierowcy, w rzeczywistości nie biorą się z przypadku. Towarzystwa ubezpieczeniowe potrzebują bowiem takich informacji, aby według własnych taryf obliczyć proponowane koszty polisy. Z tego względu formularz należy wypełniać rzetelnie, aby uzyskać ubezpieczenie dopasowane do potrzeb i w razie potrzeby skutecznie ubiegać się o odszkodowanie.

W przypadku polisy OC sprawa jest dość prosta. O jej zakresie decyduje ustawa i poszczególne oferty mogą się różnić jedynie drobnymi dodatkowymi bonusami. Dlatego podstawowym kryterium będzie cena. Natomiast w przypadku ubezpieczenia AC, NNW czy usługi assistance warto dokładnie porównać poszczególne oferty, ponieważ zakres polisy, sposób likwidacji szkody i inne czynniki nie tylko wpływają na cenę ubezpieczenia, ale również pozwalają nam wybrać usługę na poziomie, który nas satysfakcjonuje.

Kalkulator OC i AC to również niższa cena!

Jedno jest pewne. Pakiet OC i AC kupiony jednocześnie z pewnością będzie tańszy niż w przypadku skorzystania z dwóch oddzielnych ofert. Dlatego właśnie w kalkulatorze OC i AC warto wyceniać pakiety całościowo. Kalkulator pozwala dodatkowo wygodnie wykupić ubezpieczenie przez internet. W ten sposób oszczędzamy natomiast nie tylko cenny czas. Ubezpieczenia komunikacyjne kupowane w sieci są niekiedy sporo tańsze niż w przypadku standardowych ofert. W końcu towarzystwa ubezpieczeniowe bezpośrednio konkurują między sobą na tym polu. Skorzystanie ze sprawdzonego kalkulatora OC i AC wiąże się także z jeszcze jedną korzyścią. Dostępne tam oferty pochodzą od rzetelnych i doświadczonych towarzystw ubezpieczeniowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here