Wrocław to miasto, które pozwala na dynamiczny rozwój biznesu niezależnie od branży. Wśród tysięcy firm spory odsetek stanowią agencje reklamowe, firmy poligraficzne i drukarnie różnego typu. Druk cyfrowy jest jednym z najpopularniejszych rodzajów druku, to za sprawą jego łatwej dostępności oraz wyjątkowo szybkiej realizacji zamówień. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się także druk wysokonakładowy, czyli inaczej mówiąc offsetowy. Czy wiesz, czym różni się drukarnia cyfrowa od drukarni offsetowej?

Drukarnia cyfrowa – Wrocław

Druk cyfrowy to nowoczesna technologia, która doskonale sprawdza się w przypadku niskonakładowych, personalizowanych zleceń. To doskonały wybór, jeśli chodzi o wydruk np. zaproszeń ślubnych, na których znajdują się dane zaproszonych gości czy małych nakładów wizytówek albo ulotek. Jego ogromnym plusem jest fakt, że gotowy produkt możesz odebrać w bardzo krótkim czasie od złożenia zamówienia. Wynika to z tego, że druk „na cyfrze” nie wymaga czasochłonnego przygotowania składu czy naświetlania klisz drukarskich. Materiały drukowane cyfrowo jednostkowo są trochę droższe od tych drukowanych offsetowo. Jednak biorąc pod uwagę ich mały nakład, koszty realizacji pakietu wizytówek czy kilkuset sztuk ulotek nie obciążą za bardzo firmowego budżetu.  Dodatkowo przy druku cyfrowym, w zależności od standardu maszyny, należy mieć na uwadze możliwość tzw. rzutu. W praktyce oznacza to, że niektóre kartki wychodzące z drukarki mogą być przesunięte względem kolejnych nawet kilka milimetrów. Jest to problematyczne np. przy ulotkach z obramowaniem, ponieważ marginesy pomiędzy prawą a lewą krawędzią broszury mogą mieć inną szerokość. W takich sytuacjach warto zdać się na doświadczonych specjalistów z zakresu druku cyfrowego. Stempleks z Wrocławia to firma z ponad 7-letnim doświadczeniem w branży. Wykwalifikowani graficy pomogą Ci przygotować projekt zgodnie z wytycznymi druku cyfrowego, dzięki temu zyskujesz gwarancję zadowolenia i rzetelnie wykonanych materiałów.

drukarnia

Druk offsetowy

Drukarni offsetowych jest znacznie mniej na rynku. Wymagają one bowiem większego nakładu finansowego, sporego parku maszynowego oraz doświadczonego personelu. Jednak, jeśli planujesz wydruk 100 000 sztuk ulotek, metoda offsetowa jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Po pierwsze jest to wybór najkorzystniejszy cenowo, po drugie offset ma bardzo dużą powtarzalność, dlatego nawet bardzo wymagające i skomplikowane wzory wyglądają doskonale i posiadają równe marginesy.

Drukarnia offsetowa czy drukarnia cyfrowa? Wrocław i inne miasta Polski

Znając już specyfikację i charakterystyczne cechy obydwu rodzajów druku znacznie łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, która opcja jest dla Ciebie najlepsza. W sytuacji, w której potrzebujesz materiałów reklamowych niemal natychmiast – warto poszukać zaufanej drukarni cyfrowej. Jeżeli natomiast możesz poczekać kilka dni dłużej na realizację Twojego projektu, zdecydowanie bardziej opłaca się zamówić druk offsetowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here