W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu i stresie. Natłok obowiązków zawodowych i zajęć dodatkowych sprawia, że na wszystko brakuje nam czasu. Stanie w korkach do pracy czy wszędzie obecne kolejki tylko potęgują narastającą frustrację. W urzędzie, szpitalu, na poczcie – chcemy być obsługiwani szybko i sprawnie. W przeciwnym razie wyrabiamy sobie negatywną opinię dotyczącą danej placówki. Jak sprostać oczekiwaniom tak wymagających konsumentów jakimi jesteśmy? Dzięki coraz szerszemu zastosowaniu systemów qmatic jakość obsługi klienta stale się podnosi.

Czym są systemy qmatic

Pod tą tajemniczą nazwą kryją się zwyczajne systemy zarządzania ruchem klientów, czy mówiąc prościej systemy kolejkowe. Ich celem jest polepszenie jakości obsługi klienta poprzez profesjonalne zarządzanie ich ruchem.

Systemy kolejkowe – gdzie można je spotkać?

Obecnie coraz więcej placówek decyduje się na zastosowanie systemów kolejkowych. Ich zastosowanie jest bowiem bardzo szerokie. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba sprawnego zarządzania ruchem petentów. Najczęściej wykorzystywane są w urzędach, na pocztach, w szpitalach, przychodniach, bankach czy dużych korporacjach. Ogromnym plusem jest możliwość indywidualnego dostosowania systemu do konkretnych wymagań, a także integracja z systemem obsługi klienta.

Systemy kolejkowe – to działa!
Liczne badania pokazują, że firmy, które zdecydowały się na wdrożenie systemów qmatic znacząco poprawiły swój wizerunek w oczach klientów. Systemy kolejkowe to ogromne udogodnienie dla petentów, którzy mogą być obsługiwani sprawnie i szybko. W niektórych przypadkach mówimy o ponad 50% wzroście tempa obsługi interesantów. Krótszy czas obsługi wpływa na poprawę efektywności i zwiększenie ilości obsłużonych klientów, co bezpośrednio przekłada się na zysk firmy. Ale systemy zarządzania ruchem klientów to idealne rozwiązanie również dla zatrudnionego w placówce personelu. Firmy stosujące to rozwiązanie zauważyły wzrost efektywności pracowników na poziomie 30%. Mniej stresu, lepsze efekty, uporządkowana obsługa przekładają się na komfort pracy i …wyższe wynagrodzenie.         

Jak widać korzyści są wielostronne. A jedną z istotniejszych jest eliminacja stresu, która towarzyszy nam bardzo często w różnego rodzaju placówkach. Warto pamiętać, że ta irytacja może być obustronna i dotyczy również pracowników. Dla nich rosnąca kolejka poirytowanych petentów też nie jest sytuacją komfortową. Dlatego kolejkomaty docenią zarówno petenci jak i zatrudnienie pracownicy.

Firm oferujących systemy kolejkowe jest bardzo wiele. Warto wybrać firmę z dużym doświadczeniem, którą można zweryfikować chociażby ilością zrealizowanych zleceń. Jedną z czołowych firm produkujących systemy kolejkowe jest firma Dasoft. Firma posiada swoje oddziały w Warszawie i Katowicach, ale z powodzeniem realizuje zlecenia dla klientów z całej Polski.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here