Zastanawiasz się nad konsolidacją kredytów, przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest konsolidacja kredytów gotówkowych, jak kształtuje się obecny ranking kredytów oraz jak wygląda proces starania się o kredyt.

Czym jest kredyt gotówkowy konsolidacyjny?

Najłatwiej definiując, kredyty gotówkowe konsolidacyjne są to rozwiązania dla podmiotów, które posiadają kilka zadłużeń. Kwota łączna miesięcznych rat do spłaty jest dla nich zbyt wysoka. W tym przypadku może dojść do konsolidacji, czyli połączenia kredytów w jeden.

Podejmując decyzję o kredycie konsolidacyjnym tak naprawdę mamy nowe zobowiązanie spłacające poprzednie zadłużenia. Dzięki temu, że rata takiego kredytu jest niższa, istnieje większe prawdopodobieństwo, że osoba będzie w stanie go spłacić. Skutkiem tego jest jednak dłuższy okres spłaty danego kredytu, co za tym idzie większa kwota do spłacenia. Istnieją przypadki, w których kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest korzystniejszy, niż wcześniej zaciągane zadłużenia. Przy tak ważnej kwestii warto jednak zaczerpnąć rady u eksperta z tej dziedziny.

Jak wziąć kredyt gotówkowy konsolidacyjny?

Proces udzielania kredytu konsolidacyjnego jest podobny do starania się o standardowy kredyt. Tak samo jak w przypadku kredytu bank będzie sprawdzał, czy masz tzw. zdolność kredytową. Informacja zostanie zaczerpnięta z BIK czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Zostanie sprawdzona również wysokość miesięcznego dochodu oraz rodzaj podpisanej umowy. Najbardziej stabilne jest oczywiście zatrudnienie z tytułu umowy o pracę. Dodatkowo osoba ubiegająca się o konsolidację kredytów musi wskazać wszystkie umowy, niespłacone kredyty m.in:

  • kredytów gotówkowych,
  • kredytów mieszkaniowych,
  • zadłużenie rachunku bieżącego,
  • karty kredytowe.

Banki wymagają również zamknięcia niewykorzystanych limitów na posiadanych kartach kredytowych. Jeżeli wartość zadłużenia jest zbyt wysoka, bank może zażądać zabezpieczenia w formie hipoteki.

Osoba starająca się o konsolidację kredytu musi mieć ze sobą: dokument tożsamości, zaświadczenie o dochodach oraz informacje o formie zatrudnienia. Niezwykle ważną kwestią, zwłaszcza jeżeli zależy nam na czasie, jest wcześniejsze przygotowanie wymaganych dokumentów.

Co ważne istnieje również możliwość starania się o kredyt gotówkowy konsolidacyjny online. W tym przypadku zarówno wniosek, jak i dokumentu przesyła się drogą elektroniczną.

Aktualny ranking ofert firm

Praktycznie w każdym miesiącu publikowany jest tzw. ranking ofert banków dotyczący kredytów gotówkowych konsolidacyjnych. Ranking bierze pod uwagę takie kwestie jak:

  •  wysokość miesięcznej raty,
  • oprocentowanie,
  • RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania),
  • prowizję,
  • całkowitą kwotę do spłaty.

W pierwszej trójce zestawienia znalazły się City Handlowy, Alior Bank oraz Santander. Kolejne miejsce w rankingu zajmują T-Mobile Bank.

Czy firmy mogą wziąć kredyt gotówkowy konsolidacyjny?

Możliwe jest uzyskanie kredytu gotówkowego konsolidacyjnego dla firm, tak aby zwiększyć ich płynność finansową. W przypadku przedsiębiorstwa wymagane są inne dokumenty. Zalicza się do nich: kserokopie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej albo odpis z Krajowego Rejestru Sądowego,

Podstawą są również zaświadczenie z ZUS lub KRUS. Muszą oni poświadczyć, że nie firma nie zalega ze składkami, a Urząd Skarbowy dać poświadczenie, że firma nie zalega z podatkami. Cały proces jest bardzo podobny, jak w przypadku kredytu dla osób fizycznych.

Macie jakieś doświadczenia związane z kredytami gotówkowymi konsolidacyjnymi?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here