Drukarka fiskalna to coraz częściej stosowany system kasowy. Przeznaczona jest zarówno do niewielkich sklepów, jak i dużych firm o charakterze handlowym lub usługowym. Urządzenia te przeznaczone są do ewidencjonowania przychodów. Co to jest drukarka fiskalna? Dlaczego warto zdecydować się na drukarkę fiskalną? Jakie różnice występują pomiędzy drukarką fiskalną i kasą? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest drukarka fiskalna?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie drukarki fiskalnej, wówczas moglibyśmy dojść do trafnego wniosku, że jest to innowacyjne urządzenie, które działa podobnie do kasy fiskalnej, jednak w tym przypadku niezbędne jest osobne oprogramowanie i stałe podłączenie do dowolnego komputera. Takie rozwiązanie w dużym stopniu usprawnia proces rejestracji. Co więcej, użytkownik może dowolnie analizować dane. Warto wspomnieć, że homologacja wydawana jest na na samą drukarkę, co z praktycznego punktu widzenia oznacza, ze bez większych problemów zaktualizujemy sterujące nią oprogramowanie. Drukarka fiskalna może być mobilna lub stacjonarna. Ta pierwsza komunikuje się z systemem za pośrednictwem modułu Wi-Fi, Bluetooth lub USB- w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Niezależnie od rodzaju urządzenia, możemy liczyć na interesujące funkcjonalności.

Dlaczego warto zdecydować się na drukarkę fiskalną?

Drukarka fiskalna to przede wszystkim możliwość wystawienia faktury VAT, jeśli takową zainteresowany jest klient. Dodatkowo pracownicy mają bieżący podgląd do stanów magazynowych, dzięki czemu są w stanie poinformować czy zakup danego produktu w tej chwili jest możliwy. Jeśli firma się na to zdecyduje, wówczas możliwe jest wprowadzanie rabatów i różnorodnych promocji, które powinny przekonać potencjalnych klientów do zakupu.

Jakie różnice występują pomiędzy drukarką fiskalną i kasą?

Często drukarka fiskalna i kasa fiskalna uznawana jest za to samo urządzenie. W praktyce ta druga może działać samodzielnie, natomiast drukarka fiskalna wymaga podłączenia dodatkowych akcesoriów. Dodatkowo wymagają one integracji z programem sprzedażowym, który zainstalowany jest na komputerze. Pamiętajmy jednak o tym, że modele fiskalne są znacznie bardziej funkcjonalne- umożliwiają wykonanie wielu zaawansowanych operacji, co w przypadku kasy nie jest możliwe. Drukarka fiskalna najczęściej wybierana jest przez duże przedsiębiorstwa handlowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here