Możliwości zarabiania w internecie jest wiele. Metody zarabiania są uzależnione od tego jaką działalność prowadzisz. Możesz np. zarabiać na lokowaniu produktu w filmikach na swoim kanale w serwisie youtube.com; możesz otworzyć sklep SEO i sprzedawać na nim linki SEO lub prowadzić inne prace pozycjonerskie, jeśli się na tym znasz.

Jeżeli prowadzisz witrynę www o grach możesz polecać gry komputerowe takie jak mmo, mobilne czy przeglądarkowe. W tym wypadku zarabianie polega na wyświetlaniu reklam w grach lub na zarobku od pojedynczej rejestracji w grze online. Prowadząc jakąkolwiek stronę www możesz zapisać się do programu partnerskiego Google AdSense.

Ale jak zarabiać na Google AdSense?

Musisz wygenerować jednostki reklamowe w swoim panelu i wkleić kod jednostki w miejsce, gdzie chcesz, aby reklama się pojawiła. Nie każda strona www nadaje się do programu partnerskiego AdSense, gdyż Google ma swoje wytyczne i zasady jakich trzeba przestrzegać, aby dołączyć do ich programu oraz żeby w nim pozostać po dołączeniu do niego.

Warto też wspomnieć o tym, że Google płaci za kliknięcia w reklamy, a stawka za pojedyncze kliknięcie jest różna, zależna od branży i konkurencyjności. Trzeba wiedzieć, że będąc w programie AdSense nie wolno klikać w swoje reklamy, nawet żeby sprawdzić dokąd prowadzą. W przeciwnym wypadku może się to skończyć usunięciem konta. Reklamy są klikane przez około 1 procent użytkowników, a w większości branż nawet mniej. Jednak sama klikalność jest zależna nie tylko od branży reklamy, ale też od tego gdzie reklamy znajdują się na stronie www.

jak zarabiać na Google

Istnieją firmy, które zajmują się optymalizacją ustawienia reklam na stronie internetowej, dzięki czemu właściciel takiej witryny może zarabiać więcej na AdSense albo innym programie partnerskim. Reklama Google to tzw. reklama kontekstowa czyli dobierająca tematykę do tego czego szukał użytkownik w wyszukiwarce oraz dobierająca tematykę do zawartości strony internetowej, na której jest wyświetlana. Naturalnie AdSense to niejedyny program partnerski z reklamami kontekstowymi, istnieją inne, jak chociażby AdKontekst – z jego pomocą też możemy wyświetlać banery czy linki.

Ale AdKontekst umożliwia też zarabianie na innych typach reklam takich jak linki w tekście czy wysuwany layer. Jakie są inne metody zarabiania w internecie oprócz wymienionych powyżej? Bardzo modne w ostatnich latach stało się streamowanie. Ta metoda zarabiania polega na przesyłaniu obrazy i dźwięku na żywo ze swojego komputera. Najczęściej streamerzy grają w gry komputerowe oraz dołączają do tego niezbędny komentarz. Muszą oni także odpowiadać na pytania widzów i ich zabawiać rozmową.

Jak widać nie jest to wcale takie proste, ponieważ z jednej strony trzeba grać w grę – eliminować przeciwników i przechodzić kolejne poziomy, a z drugiej strony uczestniczyć w rozmowie z widzami. Zarabianie na tej metodzie polega na wyświetlaniu reklam, można też lokować produkt ale bardzo często streamer zarabia z dotacji od swoich widzów. Przesyłają oni niewielkie sumy pieniędzy ale jeśli tych widzów uzbiera się chociaż kilkuset to takie wsparcie będzie znaczące.

Może się zdarzyć, iż jakiś widz wyśle dotację większej wielkości – zdarzały się wsparcia od pojedynczego widza w wysokości ponad 10 tysięcy dolarów. Ciekawą formą zarabiania w internecie jest sprzedaż kluczy do gier. Otóż na platformach takich jak G2A.com każdy może wystawić do sprzedaży grę w wersji cyfrowej w postaci klucza. Oprócz tego G2A umożliwia zarabianie poprzez udział w ich programie partnerskim o nazwie Goldmine. Zarabianie na tym programie partnerskim polega na udostępnianiu reflinków, które prowadzą do serwisu G2A.

Google Adsense

Jeśli użytkownik zrobi zakupy w G2A po przejściu do tej witryny za pomocą naszego reflinka to my dostaniemy od tego prowizję. Innym ciekawym sposobem za zarabianie w internecie jest stworzenie swojego własnego sklepu z gadżetami takimi jak koszulki, kubki, smycze, podkładki pod myszki, plecaki, bluzy itp. A najważniejsze jest to, że nie trzeba zakładać swojej własnej witryny internetowej ze sklepem.

Wystarczy wyszukać w internecie strony z takimi gadżetami, na których my możemy założyć w subdomenie własny sklep, zaprojektować wzory i określić ile chcemy zarobić na każdym gadżecie. Resztą czyli np. wykonaniem i wysłaniem koszulek, gadżetów zajmie się firma, która prowadzi ten serwis www. Oczywiście w internecie jest jeszcze więcej możliwości zarabiania – możesz polecać lokaty bankowe, kredyty, pisać teksty na strony internetowe, wypełniać ankiety.

Więcej o Google Adsense dowiesz się z artykułu: https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/151/google-adsense-i-alternatywa-wskazowki-dla-poczatkujacych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here