W obecnych czasach, gdzie dostęp do internetu ma już praktycznie każda osoba i jest to zjawisko niezwykle powszechne, ciężko nam nie korzystać z niego wręcz na każdym kroku. Bardzo często czerpiemy z niego mnóstwo pomocnych artykułów, przepisów na ciekawy obiad, lub wyszukujemy jakiś ciekawy film na wieczór, który to sprawi, że odpoczniemy po ciężkim dniu w pracy i zrelaksujemy się przed snem.

Jest jednak kilka małych i większych minusów dostępu do sieci i szczególnie nowe osoby, które nie znają jeszcze podstawowych pułapek, powinny umieć przestrzegać kilka zasad, by nie sprawić sobie żadnych problemów i nie mieć kłopotów. Chodzi bowiem i mnóstwo wirusów i wyskakujących reklam, które atakują nas praktycznie na każdej stronie i jeśli nie mamy programu antywirusowego, lub aplikacji blokującej reklamy, to możemy się nie raz i nie dwa mocno wkurzyć.

Jak zablokować reklamy na androidzie, to często wpisywana przez nas fraza w przeglądarki internetowe, gdy wrócimy ze sklepu z nowo zakupionym urządzeniem i pragniemy w ramach bezpieczeństwa odciąć się od wszelkiego rodzaju spamu i niepotrzebnych, oraz mało interesujących nas treści. Z pomocą przychodzą nam jednakże darmowe programy antywirusowe i aplikacje do blokowania reklam.

android

Wiele z nich jest dodawane do przeglądarki internetowej, przez jej producenta i jeśli posiadamy ważny i oryginalny system na komputerze, to powinniśmy skorzystać za darmo z takiej opcji i mieć możliwość włączenia blokowania stron w zakładkach. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem internetu i kupiłeś swoje pierwsze urządzenie z systemem android, a nie jesteś świadom zagrożenia, to powinieneś szybko przeczytać kilka rad, które być może umożliwią Ci nie wpadnięcie w jakąś pułapkę.

W sieci czyha na nas sporo wirusów, które gdy już dobiorą się do naszego komputera, mogą wykraść wiele cennych danych, a nawet nasze prywatne zdjęcia, czy co gorsza dostęp do konta bankowego. Pamiętam jedną z takich sytuacji, gdy mój bardzo dobry znajomy nie zabezpieczył swojego sprzętu zaraz po jego kupnie i bagatelizował sprawę wiele razy. Gdy wyjechał na jakiś czas w delegację i zostawił włączony komputer, który aktualizował system i jednocześnie pobierał coś ważnego na dysk, stała się bardzo zła rzecz.

Na jego sprzęt z systemem android pobrał się wirus, który dobrał się do jego wielu ważnych dokumentów i konta bankowego. Przez 2 dni, w które znajomy nie miał okazji zareagować i nawet nic się nie domyślał, z jego konta zniknęło kilka tysięcy złotych i miał ogromne szczęście, że bank zadzwonił do niego i zapytał, czy to on wypłaca tak często małe sumy pieniędzy, gdyż są zaniepokojeni tym faktem. Okazało się, że miał ustawioną blokadę i mógł wypłacić 2 razy po 800zł na dobę.

Hakerzy robili tak właśnie przez całe trzy dni aż do momentu, gdy bank zgłosił mu podejrzane operacje. Na szczęście nie udało im się więcej ukraść, a on po powrocie do domu natychmiast sformatował dysk i pozbył się złego oprogramowania, które jak się później okazało zostało pobrane wraz z jakimś plikiem i rozgościło się mówiąc kolokwialnie na jego komputerze. Widzimy więc do czego może prowadzić brak posiadania jakiejkolwiek osłony na nasz komputer, czy tablet.

jak zablokować reklamy

Pisząc o tablecie przypomniała mi się moja historia, gdy zakupiłem swój pierwszy sprzęt z systemem android i zacząłem pobierać ze sklepu wiele gier dla dzieciaka, który pragnął przetestować urządzenie. Pobrał się niestety wirus, który usuwał dane z tableta, a że miałem tam zainstalowany jeden z portali społecznościowych, to usunął mi z niego wszystkie dane i na dodatek wrzucał na moją tablicę różne dziwne treści. Po tym fakcie i pamiętając co przydarzyło się mojemu znajomemu, postanowiłem prędko interweniować i pobrałem płatny program antywirusowy.

Był do niego dodany dodatek, który po zainstalowaniu blokował niechciane reklamy na system android, czyli to na czym również mi mocno zależało. W końcu mogłem po uporaniu się z wieloma problemami rozpocząć płynne oglądanie filmów w miejscach, które umożliwiały taką usługę, nie martwiąc się o to, że pobiorę jakiś niechciany plik, lub o to, że reklamy wskakujące na ekran co kilka minut zepsują mi mój seans i sprawią, że odechce mi się go oglądać.

Reasumując więc, trzeba powiedzieć otwarcie, że w obecnych czasach możemy w bardzo fajny sposób zabezpieczyć niskim kosztem nasze urządzenia z systemem android i zaraz po jego kupnie powinniśmy dokonać wyboru i złożyć zamówienie na jednej stron, oraz sprawdzić, czy firma dodaje do pakietu wtyczkę umożliwiającą blokowanie reklam.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here