Pracowaliśmy ciężko cały rok, udało nam się zaoszczędzić trochę pieniędzy, od szefa dostaliśmy urlop i jeżeli chcemy wyjechać gdzieś na wakacje, to teraz dopiero zaczynają się schody. Ilość atrakcji turystycznych, które możemy zobaczyć, albo miejsc, w których będziemy wypoczywać, nie ruszając się z hotelu jest tak ogromna, że w zasadzie cały urlop moglibyśmy przeznaczyć tylko na to, aby zapoznawać się z ofertami biur podróży  https://dreamtours.pl. Jeżeli już nieco sprecyzowaliśmy plany wyjazdowe i w zasięgu naszego zainteresowania pozostanie jakieś egzotyczne ale bezpieczne i ciepłe miejsce nad morzem, zarazem z możliwością aktywnego wypoczynku, to niewątpliwie musimy wziąć pod uwagę Wyspy Kanaryjskie. Ten archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego znajduje się na Oceanie Atlantyckim, jest częścią Hiszpanii i dlatego możemy tam korzystać ze wszystkich dobrodziejstw związanych z podróżowaniem po Unii Europejskiej.

Hiszpański raj

Najpopularniejsze wyspy to Teneryfa i Gran-Canaria. Dzięki ich specyficznemu łagodnemu klimatowi, w którym temperatura przez cały rok wacha się pomiędzy 18 a 24 stopni Celsjusza, jest to miejsce polecane zwłaszcza rodzinom z dziećmi. Jeżeli skorzystamy z propozycji https://dreamtours.pl/wakacje/teneryfa, mamy do wyboru całą gamę hoteli, które dostosowują ofertę na każdą kieszeń. Możemy spędzić tam czas, leżąc na plaży czy nad basenem z drinkiem w ręku, zajadając się specjałami świetnej kuchni. Warto korzystać z niezliczonej ilości zjeżdżali wodnych, parków rozrywki czy delfinarium. Zwłaszcza południowa część wyspy z rozległymi plażami i dobrze przygotowaną bazą hotelową zapewni nam takie atrakcje. Gdy już nam się to znudzi, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy spróbowali surfingu, windsurfingu czy wspinaczek po górach. Świetnym sposobem zwiedzenia wyspy jest też wypożyczenie samochodu czy skutera i zapuszczenie się w głąb tej malowniczej krainy w poszukiwaniu miejscowego folkloru. Tutaj, w części północnej na pewno znajdziemy coś dla siebie. Teneryfa jest stosunkowo mniej popularna od Gran-Canarii i przez to bardziej spokojna. Będzie wspaniałym wyborem dla osób ceniących sobie bogactwo przyrodniczo-krajobrazowe.

Odpoczywaj jak lubisz

Z kolei oferta https://dreamtours.pl/wakacje/gran-canaria jest skierowana głównie dla osób lubiących tętniące życiem kurorty oraz miejski zgiełk stolicy archipelagu Las Palmas. Gran-Canaria już dawno została odkryta przez przemysł turystyczny i dla tego znajduje się tam – zwłaszcza na południu bardzo dużo ośrodków wypoczynkowych nastawionych na turystykę masową. Wyspa ta jest bardziej zamieszkana niż Teneryfa jednak im dalej na północ i zachód, tym więcej znajdziemy urokliwych zakątków, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał. Tak czy inaczej na pewno warto wziąć pod uwagę ten kierunek podczas planowania swojego urlopu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here