Jaki wybrać system liczenia klientów?

0
1308

Systemy liczenia klientów to jedne z najbardziej zaawansowanych systemów na rynku, służących do ułatwienia zarządzania funkcjonowaniem sklepu lub innej placówki handlowej. Jak wszyscy wiedzą, zarządzanie sklepem wymaga gromadzenia ogromnej ilości danych. Nawet niepozorne szczegóły mogą okazać się decydujące, jeśli chodzi o działalność przedsiębiorstwa.

Dlaczego systemy liczenia klientów są tak przydatne?

Dzięki statystykom z systemu liczenia klientów można z łatwością określić ilość osób odwiedzających sklep. Statystyki wejść i wyjść pozwalają stwierdzić, jak wiele czasu klienci spędzają na terenie sklepu. Te dane pozwalają na:

– poszukiwanie przyczyn, przez które ludzie rezygnują z zakupu i zbyt szybko opuszczają teren sklepu. Dzięki temu można zweryfikować, czy obiekt posiada odpowiedni asortyment, szeroki wybór modeli lub rozmiarów odzieży, czy kolejki nie są zbyt długie, bądź też sprzedawca nieosiągalny.

– ocenę pracy zespołu sprzedażowego oraz wprowadzenie niezbędnych modyfikacji, tj. dobór właściwego systemu premiowania czy systemów motywacyjnych

– porównanie wyników z różnych sklepów

– zwiększenie skuteczności sprzedaży

– optymalizację kosztów działania sklepu

Chyba każdy zgodzi się, że wszystkie powyżej wymienione działania mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość biznesu oraz jego prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego tak ważny jest wybór systemu zliczania klientów, który zapewni rzetelne i sprawdzone dane.

Zalety systemów liczenia klientów

Systemy liczenia klientów to najwyższej jakości systemy monitorowania sprzedaży. Mają one wiele zalet, które bezpośrednio przekładają się na funkcjonowanie sklepu.

– dyskrecja – systemy liczenia klientów są bardzo dyskretne, praktycznie niezauważalne gołym okiem. Nie mają więc najmniejszego wpływu na samopoczucie klientów, ich swobodę oraz zachowania. W żaden sposób nie wpływają również na wystrój wnętrza, nie zajmują zbędnej przestrzeni. Małe rozmiary licznika pozwalają na instalację go w dowolnym miejscu sklepu, nawet na zapleczu, jedynym elementem na widoku są detektory, jednak ich estetyczny wygląd nie zakłóca harmonii wystroju sklepu.

– możliwość transmisji zebranych danych do zewnętrznych systemów – wszystkie zebrane przez system liczenia klientów dane można w łatwy sposób przetransferować do niezależnych systemów, co pozwala na porównanie ich z innymi danymi z obszaru działalności sklepu. Tylko takie zbiorcze analizy pozwalają na prawidłowe wykorzystanie danych z systemu liczenia klientów i prawidłową reakcję na wyciągnięte wnioski. Dzięki temu można swobodnie dopasować na przykład liczbę sprzedawców do natężenia ruchu w sklepie, by zwiększyć efektywność czy skuteczność sprzedaży.

– bezosobowa obsługa – obsługa systemów liczenia klientów nie wymaga nadzoru ludzkiego. Personel pracujący w sklepie nie musi w żaden sposób interesować się pracą systemu. To co interesuje jego właściciela, to efekty tej pracy pozwalające na optymalizację działalności sklepu.

Jaki system liczenia klientów wybrać?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że efekty pracy systemu liczenia klientów będą miały bezpośrednie przełożenie na działalność przedsiębiorstwa, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by wybrać system najlepszy. Na jakie cechy można zwrócić uwagę?

– pewność działania – w sieci znaleźć można wielu producentów systemów liczenia klientów. Warto zasięgnąć opinii, który z nich cechuje się najmniejszą awaryjnością oraz niezawodnością. W podjęciu decyzji może pomóc zasięgnięcie opinii ludzi, którzy takowy system posiadają oraz liczba zadowolonych klientów. Wysokiej jakości systemy liczenia klientów posiadają zabezpieczenie resetujące system w przypadku wykrycia jakichkolwiek anomalii.

– bezpieczeństwo danych – systemy liczenia klientów muszą gwarantować, że zgromadzone przez nie dane przez cały czas pozostają bezpieczne, zarówno jeśli chodzi o samo urządzenie, jak i proces przesyłania danych na inne platformy.

– rzetelność zbieranych danych – analiza zgromadzonych przez system informacji może przynieść zadowalające efekty tylko w przypadku, w którym dane te będą w stu procentach odpowiadały rzeczywistej sytuacji. Nowoczesne systemy zliczania klientów bez problemu poradzą sobie z monitorowaniem obszaru, w którym znajduje się większa liczba osób. Co ciekawe – mogą przekazać dane dotyczące nie tylko wchodzących i wychodzących osób, ale także i tych, które tylko obok sklepu przechodzą.

– łatwy montaż – warto wybrać system, który nie tylko nie wpłynie na ogólną estetykę wnętrza, ale i będzie łatwy i szybki w montażu. Niektóre systemy liczenia klientów pozwalają na doprowadzenie całego okablowania przez przestrzeń podsufitową, dzięki czemu nie występuje konieczność kucia ścian czy podłóg w celu instalacji czujników.

Podsumowując, decydując się na zakup systemu liczenia klientów, co samo w sobie jest bardzo rozsądną decyzją, warto postawić na producenta, którego wieloletnie doświadczenie oraz indywidualne podejście do klienta pozwalają na zakup systemu „szytego na miarę”. Dzięki temu zyskuje się pewność, że wybrało się system liczenia klientów, który będzie idealny dla potrzeb i oczekiwań konkretnej placówki.

Konsultacje: VSG Digital Signage

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here