Co warto wiedzieć o zakupie kominka?

0
1309

Dobrze działające ogrzewanie to gwarancja komfortu podczas zimowych dni i nocy, jednak nie zawsze urządzenia grzewcze instalowane są tylko z tego powodu. Często jako dodatkowe, czy też alternatywne źródło ogrzewania montuje się kominki, które nie dość, że uzupełniają wystrój wnętrza, to jeszcze dodają niezwykle przytulnej atmosfery podczas tych chłodnych wieczorów.

Co oferuje rynek

Podczas zakupu kominka trzeba rozważyć dwie kwestie, jaki wkład będzie najlepszy dla naszego mieszkania, oraz w jakim stylu chcemy wykończyć wnętrze. To pierwsze pytanie oznacza wybór pomiędzy wkładem kominkowym z płaszczem wodnym, a klasycznym. Pierwsze rozwiązanie pozwala na rozprowadzanie ciepła po całym domu. Klasyczny kominek będzie zaś ogrzewał jedynie pomieszczenie w którym zostanie zamontowany. Drugą istotną kwestią przy wyborze wkładu kominkowego jest dostosowanie mocy kominka do kubatury pomieszczeń, które ma ogrzewać.

Wkład kominkowy wymaga jednak jeszcze obudowania. Można zdecydować się na gotowe obudowy, w stylu rustykalnym lub nowoczesnym, w zależności od preferencji. Można też zdecydować się na wykonanie zabudowy według indywidualnych preferencji.

Alternatywą do klasycznych kominków są jeszcze piece wolnostojące. Takie ozdobne urządzenia grzewcze najczęściej wykonywane są ze stali emaliowanej lub żeliwa, choć bywają też wersje obłożone kaflami. Podobnie jak kominki mają żaroodporne szyby, z jednej, dwóch lub nawet trzech stron, dzięki czemu można cieszyć się widokiem płonącego drewna. Takie urządzenia grzewcze mają tę zaletę, że nie wymagają tak skomplikowanego montażu jak kominki. Wystarczy je podłączyć do komina i uszczelnić szamotem.

Jeśli kupować to tylko od specjalistów

Wkłady kominkowe czy piece wolnostojące można kupić niemal w każdym supermarkecie budowlanym, jednak jeśli interesuje nas fachowe doradztwo czy kompleksowa obsługa, to lepiej wybrać specjalistyczny salon taki jak Manufaktura Kominków. Warto odwiedzić jeden z ich salonów w Koszalinie lub Redzie, ta niewielka polska firma nie tylko oferuje doskonałej jakości urządzenia grzewcze, fachowe doradztwo przy zakupie, ale również usługi montażu kominków, także tych w zabudowie. A ich oferta to piece i kominki firm znanych z wysokiej jakości, takich jak Jøtul, która na swoje urządzenia udziela 25 letniej gwarancji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here