Wraz z wprowadzeniem RODO szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych zaczęły cieszyć się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród firm dbających o wiedzę oraz edukację swoich pracowników. Udział w nich pozwala poznać najważniejsze regulacje prawne oraz nauczyć się ich prawidłowego wykorzystywania w praktycznej codziennej pracy. Dlaczego warto inwestować w szkolenia z ochrony danych osobowych w swojej firmie?

Ochrona danych osobowych szkolenia i ich znaczenie

Regulacje prawne w naszym kraju zmieniają się bardzo często. Osobom, które na bieżąco nie śledzą zachodzących zmian i bezpośrednio nie są zainteresowane tą tematyką bardzo trudno jest nadążyć nad zachodzącymi zmianami. Brak znajomości najnowszych regulacji prawnych oraz korzystanie z przestarzałych przepisów w pracy może z kolei nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje prawne.

Skutecznym sposobem na ochronę swojej firmy oraz jej pracowników przed nieznajomością przepisów prawnych dotyczących ochrony danych osobowych jest inwestowanie w praktyczne szkolenia. Ich podstawowym zadaniem jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi zmianami zachodzącymi w regulacjach prawnych, przedstawienie aktualnie obowiązujących przepisów oraz nauczenie ich prawidłowego wykorzystywania w praktyce.

Szkolenia z ochrony danych osobowych organizowane są przez wyspecjalizowane firmy, które posiadają uprawnienia pozwalające im na prowadzenie tego typu kursów. Szkolenia organizowane są z reguły w firmie zajęć otwartych skierowanych dla wszystkich osób chętnych do udziału w konkretnym kursie lub w formie zajęć zamkniętych, w których udział biorą tylko uczestnicy z konkretnej firmy lub instytucji. Po ukończeniu szkolenia każda biorąca w nim udział osoba otrzymuje zaświadczenie potwierdzające jej udział w szkoleniu oraz zdobyte umiejętności.

Ochrona danych osobowych szkolenia – do kogo są skierowane?

W szkolenia z ochrony danych osobowych powinna zainwestować każda firma, której pracownicy mają bezpośrednią styczność z danymi osobowymi swoich klientów, kontrahentów oraz innych osób pośrednio lub bezpośrednio zaangażowanych w jej działalność. Szkolenia z ochrony danych osobowych są w szczególności skierowane do pracowników działów kadr, księgowości oraz działu IT. W szkoleniach mogą wziąć udział także właściciele firmy oraz jej zarząd, którzy chcą być na bieżąco z aktualnie obowiązującymi normami prawnymi dotyczącymi tematyki ochrony danych osobowych.

Praktyczne szkolenia prowadzone przez profesjonalne podmioty ułatwiają nie tylko zdobycie wiedzy z zakresu zgodnego z prawem zarządzania danymi osobowymi, ale także pomagają w zrozumieniu błędów popełnianych w dotychczasowej pracy oraz ich skutecznym wyeliminowaniu. Podczas szkolenia uczestnicy dowiadują się m. in. dlaczego dane osobowe nie powinny być przechowywane na osobistych nośnikach danych oraz dlaczego w sąsiedztwie drukarki nie powinien być umieszczony kosz na papier. W praktyce szkolenia z ochrony danych osobowych odpowiadają także na podstawowe pytanie, w jaki sposób należy prawidłowo zabezpieczać dane oraz pomagają w wyborze odpowiednich do tego celu rozwiązań.

Szukasz szkoleń tego typu? Sprawdź: ACS DAGMA i ofertę szkoleń z ochrony danych osobowych

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here