Od dawna jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z usług poczty. Pakujemy przesyłkę i biegniemy nadać ją na pocztę. Dzisiaj nie jest to jedyne rozwiązanie. Paczkę możemy również nadać kurierem. Co trzeba wiedzieć o przesyłkach kurierskich?

Jak zabezpieczyć paczkę?

Paczka, którą chcemy wysłać przesyłką kurierską musi być dobrze zabezpieczona. To nie ulega wątpliwości. Jak prawidłowo zabezpieczyć paczkę?

Mimo, iż towar posiada fabryczne zabezpieczenie producenta trzeba go dodatkowo zabezpieczyć przed wysyłką. Małą przesyłkę można zapakować w kopertę foliową lub zabezpieczyć folią bąbelkową.

Przesyłka kurierska, która nie posiada fabrycznego opakowania musi być umieszczona w kartonie. Pudełko kartonowe z tektury falistej zabezpieczy przesyłkę. Przesyłka kurierska, która jest delikatnym, wrażliwym towarem powinna mieć dodatkowe zabezpieczenie. Takie jak usztywniający styropian, czy folia bąbelkowa.

Do zapakowania przesyłki kurierskiej takiej jak mapa, czy obraz idealnie nadają się tuby kartonowe i tuleje.

Zapakowanie przesyłki jest niezmiernie ważne. Przede wszystkim będziemy mieli pewność, że nasz towar w drodze nie ulegnie zniszczeniu. Musimy mieć również świadomość, że kurier może odmówić przyjęcia nieprawidłowo zapakowanej paczki.

Liczy się rozmiar

Nadając paczkę kurierem musimy przede wszystkim znać jej wymiary oraz wagę. Chcąc otrzymać wycenę należy znać długość (D), szerokość (S), oraz wysokość (W) paczki. Wymiary podaje się w centymetrach.

Waga też ma znaczenie

Wyróżniamy wagę rzeczywistą i wagę wymiarową. Waga wymiarowa nazywana jest również gabarytową, objętościową, wolumetryczną, przestrzenną, czy przelicznikową. Służy ona do obliczenia powierzchni jaką w samochodzie zajmie paczka. Obliczana jest zgodnie ze wzorem, gdzie wymiary sześcienne paczki w centymetrach dzielone są przez konkretne liczby. Każda z firm kurierskich ma swój wzór, który znajdziemy na stronie.

Wybierając firmę kurierską warto zwrócić uwagę na wymiary paczki, którą wysyłamy. Rozmiary paczek nie są ujednolicone i nawet kilka centymetrów różnicy może mieć znaczenie dla naszego portfela.

Duża paczka, duży problem?

Zdarzają się sytuacje, że musimy wysłać paczkę o nietypowych rozmiarach. Nadawca musi mieć świadomość, że nadanie paczki kurierem o niestandardowych wymiarach wiąże się z dodatkowymi opłatami. Opłaty te są zróżnicowane w zależności od wagi paczki oraz ciężaru wymiarowego. Nadając kurierem paczkę, która musi być wysłana na palecie musimy liczyć się z koniecznością dopłaty.

Nadanie paczki kurierem o małej wadze, ale niestandardowym wymiarze nie musi wiązać się z dodatkowymi opłatami. Sprawdź ofertę na https://allekurier.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here