Coraz więcej Polaków gromadzi oszczędności z myślą o finansowej przyszłości. Chociaż wśród produktów bankowych popularne są lokaty, znacznie większe grono rodaków stawia na konta oszczędnościowe. Zastanawiasz się nad otwarciem takiego rachunku? Poznaj kilka najważniejszych zalet tego rozwiązania.

Konto oszczędnościowe to jeden ze sztandarowych produktów dostępnych w ofercie każdego banku. Zakładane najczęściej przy rachunku osobistym, ma wiele zalet.

  • Możliwość zarabiania już od 1 zł

Mitem jest, że na odkładanie pieniędzy mogą pozwolić sobie wyłącznie najbogatsi. Każde konto oszczędnościowe umożliwia gromadzenie środków niezależnie od wysokości kapitału początkowego. Dzięki temu możesz zacząć oszczędzać, wpłacając na początek zaledwie 1 zł.

Konto oszczędnościowe stanowi alternatywę dla lokaty – tam musisz wpłacić depozyt w minimalnej wysokości określonej przez bank.

  • Gwarantowany zysk

Obawiasz się utraty środków, dlatego pieniądze trzymasz na nieoprocentowanym rachunku bankowym? Z kontem oszczędnościowym zysk jest gwarantowany – jest to bowiem rachunek zawsze oprocentowany, niezależnie od tego jak często wpłacasz i wypłacasz środki. Odsetki naliczane są proporcjonalnie do zgromadzonego na koncie kapitału.

  • Stały dostęp do pieniędzy

Lokaty nie interesują Cię z uwagi na brak możliwości korzystania ze środków? Zupełnie inaczej jest w przypadku kont oszczędnościowych – tutaj Ty decydujesz o częstotliwości wypłat. Masz stały dostęp do pieniędzy, możesz po nie sięgać zawsze, gdy zachodzi taka konieczność. Nie musisz się przy tym obawiać utraty wypracowanych do tej pory odsetek, one nie przepadają, a będą jedynie proporcjonalnie niższe.

  • Motywacja do oszczędzania

Miło patrzeć na stale rosnący kapitał, miesiąc w miesiąc powiększany o należne odsetki. Dlatego konto oszczędnościowe może zachęcać do jeszcze częstszego odkładania środków.

Motywacja jest tym większa, że wypłaty pieniędzy (wyjątkiem jest najczęściej pierwszy przelew w miesiącu) wiążą się z dodatkowym kosztem. Zniechęca to skutecznie do korzystania z kapitału bez wyraźnej potrzeby.

  • Atrakcyjne oprocentowanie

Oprocentowanie rachunków oszczędnościowych, chociaż nie należy do najwyższych, może przynosić spore zyski. Szczególnie, jeśli zdecydujesz się skorzystać z promocyjnej oferty banku. Przykładowo Konto Oszczędnościowe w Getin Banku wyróżnia się oprocentowaniem 3,5% w skali roku przez 12 miesięcy. To nawet dwukrotnie więcej niż standardowe oprocentowanie innych rachunków oszczędnościowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here