Każdy z nas niejeden raz marzył o drogiej, zagranicznej wycieczce albo kupnie ulubionego gadżetu. Niekiedy chodzi o nowość na rynku albo coś, na co czekaliśmy długi czas. Droga do uzyskania kredytu gotówkowego na wymarzony cel może wydawać się długa i najeżona formalnościami lub innymi trudnościami. Czy więc należy zarzucić plany podniesienia standardu swojego życia? Niekoniecznie. Rozwiązaniem może być mały plastik – karta kredytowa. Praktycznie każdy bank funkcjonujący na rynku zachęca do złożenia wniosku o ten niepozorny, ale jakże praktyczny, instrument finansowy. Ale zachodzi wtedy pytanie: jaka karta kredytowa będzie najlepsza w naszej sytuacji? Rozważenie dostępnych rodzajów pomoże rozwiać wątpliwości i dokonać właściwego wyboru.

Rodzaje kart kredytowych

Rozważając, jakie karty kredytowe są najlepsze, warto pamiętać, że wybór jest często uzależniony od statusu majątkowego posiadacza. Banki skrupulatnie analizują i weryfikują każdy otrzymany wniosek i niekiedy trzeba spędzić trochę czasu, aby poużywać karty z „niższej” półki i tym samym zdobyć zaufanie emitenta. Przechodząc do meritum – jaka karta kredytowa będzie spełnieniem marzeń? Warto wspomnieć o co najmniej trzech typach:

  • karty kredytowe, które uznajemy za standardowe,
  • karty rodzaju premium, na przykład srebrne, złote, platynowe,
  • karty uzyskiwane w rozmaitych programach partnerskich.

Więcej typów kart kredytowych opisanych jest na stronie https://cardina.pl/blog/rodzaje-kart-kredytowych-na-jaka-sie-zdecydowac-28.

Decyzja, o jaką kartę wnioskować

Decyzja, jaka karta kredytowa będzie najlepsza, nie jest łatwa. Po pierwsze, należy przyjrzeć się swojej sytuacji materialnej. Jeżeli posiadamy duże dochody, nie znajdujemy się na tak zwanej czarnej liście dłużników i od lat współpracujemy z danym bankiem, możemy wybrać wniosek o kartę segmentu premium. Jeżeli jednak to nasz początek z rynkiem finansowym, być może będzie trzeba zadowolić się standardowym plastikiem. Szczególnie osoby młode, które dopiero co podjęły pracę, albo nie mają jeszcze żadnej historii kredytowej mogą zderzyć się z brakiem zaufania ze strony instytucji finansowej. Nie należy się tym zniechęcać, ale raczej powoli nabierać doświadczenia.

Różnice pomiędzy kartami

Dlaczego karty kredytowe premium są tak pożądane? Ponieważ bardzo często oferują atrakcyjne oprocentowanie, dłuży czas na spłatę zobowiązania i dodatkowe profity, takie jak punkty lojalnościowe wymienialne na nagrody rzeczowe. W tym przypadku nie sposób myśleć, jakie karty kredytowe oferują firmy swoim klientom w ramach programów partnerskich. Często są to instrumenty finansowe wydawane na bardzo dobrych warunkach i zapewniających zniżkę przy zakupach w danej firmie. Jest to opcja, którą zdecydowanie warto rozważyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here