Parkiet drewniany – estetyczna podłoga na lata w strefie dziennej

0
786

Parkiet drewniany jest wciąż bardzo chętnie wybieranym rodzajem podłogi. Ta naturalna posadzka najczęściej zdobi salony. Estetyczne drewno ze swoją wyjątkową strukturą usłojenia oraz oryginalną kolorystyką idealnie koresponduje zarówno z aranżacjami modernistycznymi, jak i tradycyjnymi. Na rynku dostępnych jest dziś wiele rodzajów parkietu, różniących się między sobą wymiarami oraz funkcjonalnością. Na jaki więc parkiet drewniany się zdecydować?

Parkiet lity, czy warstwowy?

Parkiet drewniany lity cechuje się tym, że jest wykonany z jednego gatunku szlachetnego drewna. Zwykle spotykamy lity parkiet dębowy lub jesionowy. Przy jego wykorzystaniu jesteśmy w stanie stworzyć we wnętrzu luksusową, solidną i bardzo trwałą podłogę. Lity parkiet drewniany można wielokrotnie cyklinować i tym samym cieszyć się odświeżoną i odnowioną podłogą, niezmienioną wizualnie. Inaczej sprawa się ma jeśli mowa o podłogach drewnianych warstwowych. W ich przypadku posadzka złożona jest nawet z kilku warstw różnego rodzaju drewna. Taki parkiet drewniany najczęściej pokrywany jest wieloma warstwami lakieru utwardzanego promieniami UV, co czyni go wyjątkowo odpornym na ścieranie. Parkiet warstwowy nie wymaga więc cyklinowania. Bogatą ofertę podłogi drewnianej, zarówno litej, jak i warstwowej znaleźć można na przykład w sklepie https://www.podlogiswiata.pl/oferta/podlogi-naturalne/parkiet.

Jaki parkiet drewniany przy ogrzewaniu podłogowym?

Parkiet drewniany ociepla każde pomieszczenie w sposób naturalny. Jest również materiałem o doskonałej izolacji termicznej oraz akustycznej. W nowoczesnych salonach coraz częściej decydujemy się na komfortowe ogrzewanie podłogowe. Powstać wówczas może dylemat, czy w tym przypadku parkiet się sprawdzi. Otóż parkiet drewniany z powodzeniem stosować można również przy ogrzewaniu podłogowym. Starajmy się jednak wówczas unikać podłóg wykonanych z bardzo grubych elementów. W cieńszej wersji występują podłogi warstwowe, które znacznie lepiej przewodzą ciepło. Z tego względu są one szczególnie polecane przez producentów do układania przy podłogach ogrzewanych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here