Nowoczesność coraz śmielej wkracza do naszych mieszkalnych wnętrz. Niech dowodem będzie coraz to popularniejsza moda na technologię LED i minimalistyczną stylistykę. Z tego też powodu wiele stylów jest ze sobą mieszanych, co prowadzi nas do niezwykle ciekawych zestawień. Nie inaczej jest w przypadku oświetlania wnętrz. U producentów pojawiają się bowiem coraz to ciekawsze modele lamp, które często nie przypominają swoim wyglądem tradycyjnej formy oświetlenia. Jednym z ostatnio modnych rozwiązań jest instalowanie oświetlenia szynowego do różnych pomieszczeń. Choć taka forma oświetlenia może kojarzyć się z użyciem komercyjnym lub teatralnym, to będzie stanowić świetną ozdobę nowoczesnego wnętrza. Poniżej 5 pomysłów na wykorzystanie lamp szynowych w mieszkaniu i nie tylko.

1.  Lampy szynowe do oświetlenia ekspozycji w sklepie

Jak już zostało napisane we wstępie, systemy szynowe świetnie sprawdzają się w roli oświetlenia sklepowego. Podwieszone pod sufitem podkreślą każdy ważniejszy obszar sklepu, bezbłędnie podkreślając produkt i zachęcając klienta do zakupu. Pamiętajmy, że bardzo często kupujemy właśnie oczami, więc zadbanie o poprawne oświetlenie towaru jest kluczowe! I nieważne czy mówimy tu o sklepie odzieżowym, czy też o salonie jubilerskim – lampy szynowe świetnie sprawdzą się w obu przypadkach.

2.  Oświetlenie szynowe do salonu i kuchni jako światło główne

Komercyjne wykorzystywane oświetlenie może być świetnym wyborem także do domowego wnętrza. Niech dowodem będą tu lampy industrialne, które jakiś czas temu zostały z powodzeniem zaadoptowane do domowego użytku. Podobnie jest z systemem szynowym. Jest on chętnie wykorzystywany przy przestronnych wnętrzach nawet w roli oświetlenia głównego. Lampy szynowe w saloonie szczególnie dobrze sprawdzają się w ułożeniu centralny. Kształt tworzony przez system szynowy na suficie zależy już tylko od nas. W kuchni z kolei można się zdecydować na pojedynczą, podłużną listwę, która oświetli cały kuchenny blat. W przypadku aneksów kuchennych obie te opcje można połączyć lub też zdecydować się na kształt przypominający literę H.

3.  Lampy na szynie do oświetlenia ozdób ściennych

Oświetlenie szynowe to także doskonały wybór jako oświetlenie dodatkowe do tradycyjnej lampy. Lampy na szynie zainstalowane w pobliżu ściany podkreślą kształt pomieszczenia i wszystkie ścienne ozdoby. Mogą także tworzyć klimatyczne oświetlenie wieczorne, jeśli tylko będą jedynym zapalonym źródłem światła.

4.  Oświetlenie szynowe do garderoby

Systemy szynowe można także wykorzystać w sposób zbliżony do zastosowań sklepowych. Jeśli bowiem posiadamy garderobę, to nie ma lepszego wyboru, jeśli chodzi o oświetlenie. Lampy na szynie sprawdzą się tu fenomenalnie, ponieważ podkreślą najważniejsze elementy garderoby i dobrze oświetlą przestrzeń przed lustrem. Możliwość regulacji poszczególnych spotów pozwoli nam zmienić co jakiś czas charakter oświetlenia.

5.  Lampy szynowe ścienne? Czemu nie!

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy lub nie mamy możliwości montażu lamp szynowych na suficie, to zainstalujmy je na ścianie! Może nie będą służyły jako oświetlenie główne, ale będą bardzo estetycznym dodatkiem. Oświetlenie szynowe ścienne zastąpi nam tradycyjne kinkiety i z ich pomocą podkreślimy ścienne dekoracje. Ukośnie umieszczone lampy na szynie z całą pewnością nadadzą wnętrzu odrobiny dynamiki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here