Odznaki na zamówienie

Każda firma zatrudniająca pracowników stanie kiedyś przed wyborem nagród lub upominków dla zatrudnionych osób. Okazji ku temu może być wiele – święta, podsumowanie roku, dynamiczny rozwój, rocznica. Jak dokonać wyboru, żeby nagrody nie były “tylko” nagrodami, ale też czymś więcej?

Trafienie w gusta pracowników nie zawsze się udaje. Uniwersalne wyróżnienie jakim jest nagroda pieniężna nie zawsze jest możliwa do zrealizowania. Czasami okazja nie jest na tyle poważna, żeby sięgać po gratyfikacje finansowe lub ilość pracowników, którym przysługuje wyróżnienie przewyższa możliwości budżetu pracodawcy. Inne bonusy pracownicze, to już właściwie standard – praca zdalna w wybrany dzień tygodnia, dodatkowe wolne za osiągane wyniki, bonusy w postaci bonów, lekcje języków – każda firma dbająca o morale pracowników sięga po nie, gdy tylko jest ku temu sposobność. 

Co jednak w sytuacjach, gdy okazja nie jest zwykła, a wiąże się z jakimś szczególnym wydarzeniem w życiu firmy lub wyjątkowymi wynikami? Wtedy warto rozważyć takie formy gratyfikacji, które pomogą ją podkreślić. 

Ważne punkty w życiu firm

Zastanawiając się nad takimi okazjami można wyłonić kilka punktów z życia firm – zwłaszcza tych dużych lub dynamicznie rozwijających się. Wiążą się one zarówno z ich wzrostem, jak i rozwojem pracowników. Okazją do świętowania może być chociażby przekroczenie celów sprzedażowych i idące za tym rekordowe zyski. Ze strony pracowników natomiast pozyskanie kluczowego klienta, awanse, czy chociażby kolejne rocznice pracy w danej firmie. 

Przykłady można mnożyć. Kluczowe momenty to też duże, okrągłe rocznice działalności, spotkania podsumowujące dany rok, na które zjeżdżają się wszyscy pracownicy, uruchomienie nowych kategorii działalności, czy też ekspansja zagraniczna. Są wśród nich również wyjazdy integracyjne, a nawet świąteczne przyjęcia, które pomagają utrzymać entuzjazm zespołu. 

Nagrody i pamiątki dla pracowników

W takich sytuacjach nie zawsze sprawdzą się wspomniane wcześniej bonusy. Owszem, czasem i one będą stanowiły dobrą formę wyróżnienia pracowników, ale w przypadkach, w których firmy nie mogą sobie na nie pozwolić warto sięgnąć po nagrody symboliczne. Nie są to kosztowne produkty, ale ich postrzegana wartość jest wysoka. Za przykład mogą posłużyć medale i odznaczenia, którymi można uhonorować pracowników przy najróżniejszych okazjach. 

Co ważne, mogą one być zarówno wyróżnieniem dla tych pracowników, którzy w jakiś sposób zaznaczyli się w historii firmy, jak i pamiątką dla wszystkich wręczaną w kluczowych momentach jej istnienia. 

odznaczenia

Jakie odznaczenia wybrać? 

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w produkcji upominków na potrzeby firmowe. W przypadku odznaczeń warto sięgnąć po takie, które wykonywane są z metalu i na zamówienie. Daje to pewność, że wręczany produkt będzie najwyższej jakości, a jego wzór unikalny i dopasowany do sytuacji, w której zamierzamy to zrobić. Myśląc o odznaczeniach warto również sięgnąć po takie, które kojarzą się z tymi znanymi z historii – z krótką szarfa, możliwe do wpięcia w marynarkę za pomocą szpilki lub agrafki, w kształcie krzyża nawiązującego do odznaczeń wojskowych lub innym wybranym przez nas.

Gdzie zamówić firmowe odznaki? 

Istnieje wiele firm produkujących odznaki na zamówienie – mccmedale.pl jest jedną z nich. Łódzki producent specjalizuje się w produkcji odlewów takich jak pamiątkowe odznaczenia, medale okolicznościowe, wpinki do klapy marynarki i breloczki reklamowe. Dlaczego warto skorzystać z oferty producenta, a nie pośrednika?

Daje nam to gwarancję, że wykonane na nasze zamówienie odznaczenia będą niepowtarzalne. W przypadku firm, które produkują je od podstaw mamy wpływ praktycznie na każdy aspekt. Ustalić możemy takie szczegóły jak ich kształty, teksty, które mają się na nich znaleźć, elementy graficzne – w tym logotypy lub wizerunki, kolory części metalowej, jak i szarfy, na której zawisną.

Możliwości jest naprawdę wiele i warto z nich skorzystać, żeby efekt końcowy nie był zwykłą pamiątką, a wyróżnieniem, które zachwyci i pozostawi pozytywne wrażenie na lata. Brak pomysłu nie stanowi tutaj przeszkody – firmy takie jak MCC Medale dbają nie tylko o końcowy efekt, ale zapewniają też wsparcia na każdym etapie realizacji – od pomysłu do jego finalizacji. 

odznaki

Pozytywne zaskoczenie

Przygotowane na zamówienie odznaczenia będą stanowiły pozytywne zaskoczenie dla wyróżnionych nimi pracowników. Zadziwią nietypowością pomysłu – zwłaszcza pracowników przyzwyczajonych do standardowych rozwiązań. Co ważne, odznaki na zamówienie wbrew pozorom nie są drogie, więc mogą stanowić alternatywę dla bardziej kosztownych rozwiązań. Ich koszt jest niczym w porównaniu do pozytywnego wrażenia, które po sobie pozostawią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here