Wszyscy staramy się jak najlepiej zadbać o nasze smartfony. Szczególnie gdy jest to flagowy model lub posiada dużą powierzchnię ekranu. W tym drugim wypadku o wiele łatwiej o uszkodzenia i zarysowania. Jednakże nie ma to większego znaczenia. Telefon w dzisiejszych czasach to niemały wydatek, więc każdemu zależy, by służył jak najdłużej. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnym uszkodzeniem, często kupujemy szkła ochronne i ochronę obudowy. Ta druga występuje w różnych formach. Zarówno jako minimalistyczny case na telefon, jak i pancerne etui. Dziś zajmiemy się właśnie tym, czyli rodzajami ochrony obudowy telefonu.

Smukły i elegancki case na telefon

Pierwszym rodzajem ochrony obudowy są najzwyklejsze case’y na telefon w formie przezroczystego tworzywa. Są one najczęściej dość cienkie i nie stanowią bardzo dobrej ochrony obudowy, jednak w większości przypadków zwykle wystarczają. Są na tyle cienkie, że pozwalają zachować oryginalny kształt smartfona. Dzięki temu nasz ultracienki smartfon wciąż pozostanie smukły, a będzie zabezpieczony przed uszkodzeniami. Dodatkowo wśród takiej formy ochrony obudowy możemy również wybierać modele nieco bardziej ozdobne. Często tylna część etui jest pomalowana w ozdobne malunki, dzięki czemu możliwe jest pełne spersonalizowanie telefonu. Pamiętajmy jednak, że jeżeli nasz telefon upada nam często, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie pancerny case na telefon. Jeśli jednak nasz urządzenie spoczywa zwykle w plecaku lub torebce, wtedy taka ochrona obudowy telefonu w zupełności nam wystarczy.

Pancerne etui na telefon dla nieostrożnych

Jeśli telefon traktujemy użytkowo i obchodzimy się z nim bez przesadnej troski, wtedy lepszym wyborem może się okazać pancerne etui. Dzięki temu praktycznie żaden upadek z wysokości 2 metrów nie będzie straszny, a my będziemy mogli cieszyć się naszym urządzeniem w każdych warunkach. Pamiętajmy jednak, że pancerne etui na telefon może mieć znaczny wpływ na wygodę korzystania ze smartfona. Jest to spowodowane dużą grubością samej ochrony obudowy, przez co telefon na pewno straci swój oryginalny kształt. Jeśli więc zależy nam na wyglądzie naszego smartfona, wtedy lepiej wybrać zwykłe etui na telefon. Pewnym kompromisem może być pancerne etui z przezroczystym tyłem. Dzięki temu zachowamy przynajmniej oryginalny kolor obudowy.

Minimalistyczny case czy pancerne etui do telefonu?

Trudno odpowiedzieć na pytanie o to, które etui do telefonu wybrać. Na pewno zwykły case na telefon będzie wyborem bardziej uniwersalnym. Nie zmieni on tak bardzo ergonomii przewidzianej przez producenta naszego smartfona. Z kolei pancerne etui do telefonu to bezkompromisowe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie najbardziej bezpieczeństwo swojego smartfona. Jeśli więc przykładowo jeździmy samochodem i nasz telefon w większości spoczywa w torebce lub na biurku w pracy, wtedy zwykły case na telefon będzie stanowił wystarczającą ochronę. Jeśli z kolei prowadzimy aktywny tryb życia lub często jeździmy komunikacją miejską, to bezpieczniej będzie wybrać pancerne etui. W końcu przypomnijmy sobie, ile razy byliśmy świadkami upadku czyjegoś smartfona w autobusie.

Ochrona obudowy gwarancją odporności?

Pamiętajmy jednak, że nieważne jak bardzo pancerne etui kupimy, nigdy nie mamy gwarancji, że upadek nie uszkodzi naszego urządzenia. Dlatego mimo wszystko korzystajmy ze smartfona z zachowaniem ostrożności, ponieważ żaden case na telefon nie uchroni ekranu przed rozbiciem. Szkła hartowane również mają swoją wytrzymałość, a żaden producent ochrony obudowy lub ekranu nie da nam gwarancji na pełną ochronę urządzenia przed uderzeniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here