Nie samą egzotyką wakacje stoją. Większość naszych gwiazd, celebrytów, osób publicznych z pierwszych stron gazet chwali się wakacjami w coraz to bardziej egzotycznych miejscach. Na topie nadal Tajlandia, Bali, Seszele. Ale czy rzeczywiście trzeba jechać tak daleko, aby odkryć piękny i nieznany nam świat?

Plażowanie

Wbrew pozorom odsetek osób, dla których wakacje oznaczają nic nie robienie, nie jest wcale tak duży. Spora część z nas, szczególnie ta z małymi dziećmi, dość często wybiera wakacje kierując się obecnością plaży, dostępu do morza/oceanu, hotelowych basenów. I nie ma się temu co dziwić, po roku intensywnej pracy marzy się nam pasywny odpoczynek. Jeśli mamy dzieci, plażowanie to obowiązkowy punkt wakacyjnych podróży. Spora część z nas stara się jednak nie ograniczać wyjazdu wyłącznie do plażowania. Coraz chętniej po prostu zwiedzamy kraj, w którym spędzamy wakacje, poznajemy jego architekturę, odkrywamy kuchnię. Dlatego też coraz większą popularnością na nowo zaczynają się cieszyć wycieczki objazdowe –  https://dreamtours.pl/wakacje/wycieczki-objazdowe. To nie kwestia tańszego urlopowania, tylko sposób na przyjrzenie się z bliska określonej przestrzeni, kulturze i ludziom ją tworzącym. W ten sposób możemy odkrywać na przykład uroki Toskanii czy Prowansji. Okazuje się, że Chorwację czy Bałkany możemy zwiedzić autokarem lub samolotem. Zamiast codziennie korzystać z tzw. europejskiego śniadania, możemy smakować kuchnię regionu. Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie nie ma lepszego sposobu na spędzenie urlopu.

Bliżej niż dalej

To hasło sprawdza się w wielu przypadkach. Podobnie jest z wakacjami. Aby skutecznie wypocząć, nie musimy wcale lecieć na drugi koniec świata i skazywać się na kilkunastogodzinny, wyczerpujący przecież lot, który jakby nie było wlicza się z nasze wolne dni (a tych niektórzy mają jednak bardzo mało). Aby odkryć piękno wybrzeża, niesamowity klimat i cudowną kuchnię można się udać dużo bliżej. Jednym z takich absolutnie zaczarowanych miejsc jest Czarnogóra – https://dreamtours.pl/wakacje/czarnogora. To dość popularny kierunek wakacyjny, choć przez Polaków mam wrażenie jeszcze nie do końca odkryty. Nadal przegrywa m.in. z Chorwacją. Czarnogóra oferuje nam zaś piękne nadmorskie miejscowości, ciepłe wybrzeże Morza Adriatyckiego. Ten kraj można przemierzyć w jeden dzień, przechodząc od skalistych szczytów i kanionów na słoneczne plaże wybrzeża. Z jednej strony Czarnogóra kusi gajami oliwnymi i pustyniami, z drugiej – podmokłymi brzegami Jeziora Szkoderskiego i urwistym „fiordem” Boki Kotorskiej.

Nie każdej modzie trzeba ulegać, także tej wakacyjnej. Oferta biur podróży jest w tej chwili tak szeroka, że każdy z nas znajdzie wakacje takie, jakie naprawdę mu się marzą. I wcale nie musi to być Bali.

Sprawdź https://dreamtours.pl/

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here