10% naszych rodaków wyjeżdza do Niemiec szukając pracy i wyższych zarobków. Analizując adresy docelowe firm przewozowych powiemy Wam gdzie najczęściej jeżdzą pracownicy. Kieruj się tym tropem przy szukaniu pracy!

Ponad 10% Polaków wyjeżdza do pracy za granicę. Cały czas jednym z częściej wybieranych kierunków są Niemcy m.in. dlatego, że są blisko, ale również dlatego, że zarobki oferowane przez Niemieckich pracodawców są jedne z większych w europie.

Analizując miejscowości do których jeżdzą nasi klienci wyselekcjonowaliśmy dla Was najbardziej popularne miejscowości w Niemczech pod kątem pracy.

Gdzie najczęściej jeżdzą busy do Niemiec?

Niemcy są ogromnym krajem pod kątem powierzchni, a każda z miejscowośći  w zależności od landów charakteryzują różnymi miejscami pracy.

Opiekunki dla osób starszych najczęściej korzystają z przewozów do Niemiec południowych. Landy usytuowane bliżej Austrii i Szwajcarii cechują się dłuższą żywotnością co zdecydowanie zwiększa zapotrzebowanie na tego rodzaju pracowników. Miejscowości w tamtych regionach to m.in Stuttgart, Monachium, Ulm, Fryburg. Zarobki opiekunek w zależności od tego czy nawiązują współpracę przez pośrednika lub bezpośrednio wahają się od 1,5 tys. euro do nawet 4 tys. euro miesięcznie.

Spawacze, blacharze, mistrzowie w swoich zawodach najczęściej jeżdzą zamawiają busa z Polski do Niemiec w region Kolonii, Duisburga i Duseldorffu. To są regiony bardzo przemysłowe w których zapotrzebowanie na pracowników wyspecjalizowanych jest niezwykle duże. 

Zarobki dla zawodów fizycznych / specjalistyczncyh wahają się od 2,5 tys euro do nawet 5 tys euro w zależności od doświadczenia.

Pracownicy budowlani szukają transportu do Niemiec w okolice aglomeracji takich jak Frankfurt nad Menem, Wurzburg, Lipsk, Drezno i wiele większych miejscowości. Tutaj nie widać szczególnej reguły choć te miejscowości na tle innych się wyróżniają. Pracownicy budowlani i wykończeniowcy są aktywnie poszukiwani gdyż pracowników tego typu ciągle brakuje. Budowy, remonty trwają cały czas, a Niemcom zależy na czasie – chętnie płacą za takie usługi od 2 tys euro do 4 tys euro. 

Wszystkie informacje oczywiście są uśrednione i zbierane na bazie kilku lat naszych doświadczeń i przeprowadzonych rozmów z naszymi klientami.
Każdemu życzymy jak najwyższych zarobków w miejscach możliwie niedalekich od Waszych rodzin i bliskich.

Artykuł przygotowany przez firmę Zetbus.pl – Busy do Niemiec

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here