Rynek aut używanych nie traci na popularności. Wielu Polaków wciąż decyduje się na zakup pojazdów „z drugiej ręki”, z których zamierza korzystać aż do ich całkowitej eksploatacji. Ty jednak nie musisz iść w ich ślady – zdecyduj się na kredyt samochodowy z możliwością wymiany auta co kilka lat. Dowiedz się, jak to działa.

Chociaż kredyt samochodowy kojarzy się przede wszystkim z finansowaniem nowych pojazdów, banki udzielają kredytów również na auta używane. Uzyskanie wsparcia finansowego wcale nie oznacza, że po spłacie będziesz musiał nadal korzystać z tego samego auta. Decydując się na kredyt TCM, masz szansę na wymianę pojazdu na kolejny.

Kredyt TCM – na czym polega?

Coraz więcej Polaków przekonuje się do użytkowania pojazdu  zamiast jego posiadania – na wzór zachodnich kierowców. Dlatego dużą popularnością cieszą się kredyty TCM, które bazują na tzw. efektywnym cyklu wymiany pojazdów. Istotą takiego rozwiązania jest odkupienie użytkowanego samochodu przez dealera – uzyskane środki wystarczają na pokrycie ostatniej raty kredytu i wkładu własnego kolejnej umowy kredytowej.

Przykładem finansowania TCM jest m.in. Kredyt SMARTPLAN na używane auta dostępny w ofercie Toyota Banku. Takie rozwiązanie dla kredytobiorcy oznacza:

  • możliwość wymiany pojazdu nawet co 3-4 lat
  • oprocentowanie na preferencyjnych warunkach (RRSO 12,56%)
  • miesięczną ratę niższą nawet o 40%
  • niską wpłatę własną – już od 10% wartości pojazdu.

3 warianty zakończenia umowy

Zaletą kredytu TCM jest możliwość zakończenia umowy w wybrany przez kredytobiorcę sposób.

Opcja 1. Kredytobiorca zatrzymuje pojazd i spłaca ostatnią ratę w gotówce.

Opcja 2. Kredytobiorca zatrzymuje auto i ostatnią ratę reguluje w miesięcznych zobowiązaniach (w ramach nowej umowy kredytowej).

Opcja 3. Kredytobiorca sprzedaje pojazd dealerowi. Za otrzymane pieniądze spłaca ostatnią ratę i pokrywa koszty wkładu własnego. Dzięki temu użytkuje kolejny pojazd używany, płacąc niskie miesięczne raty.

Brak konieczności angażowania dodatkowych środków przy podpisywaniu kolejnej umowy kredytowej to zasługa wyboru używanego auta o wysokiej wartości rezydualnej.

Kredyt TCM – najważniejsze korzyści

Kredyt samochodowy bazujący na cyklicznej wymianie aut niesie za sobą wiele zalet. W przeciwieństwie do standardowej oferty kredytowej:

  • pozwala ograniczyć wydatki związane z płatnością miesięcznych rat
  • daje dostęp do nowych samochodów będących na gwarancji salonu samochodowego
  • nie wymaga angażowania gotówki przy zmianie używanego auta na nowe.

Jeżeli lubisz często zmieniać samochody, a przy tym zależy Ci na niskich miesięcznych ratach, kredyt TCM może być rozwiązaniem dla Ciebie. Dlatego udaj się do dealera lub banku współpracującego z salonem samochodowym i poznaj szczegóły takiej oferty.

Reprezentatywny przykład dla kredytu SMARTPLAN: cena używanego samochodu 55 000,00 zł, wpłata własna 16 500,00 zł, czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, miesięczna wartość raty kredytowej 703,00 zł, z Ostatnią Ratą 22 000,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 6,99%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 12,56%. Całkowita kwota kredytu 38 500,00 zł, całkowity koszt kredytu 10 704,39 zł (obejmuje prowizję bankową 1 540,00 zł, odsetki 6 554,17 zł, oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2 610,22 zł), całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 49 204,39 zł. Kalkulacja ważna na dzień: 23-01-2017 r.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here