Konsole nowej generacji (a właściwie można już powiedzieć, że obecnej), czyli PS5 oraz Xbox Series X, są z nami już od końcówki 2020 roku. Wiele osób wciąż jeszcze nie ma ich na stanie i zastanawia się, czy kupić właśnie je, czy pozostać przy starych, ale jarych urządzeniach poprzedniej generacji (PS4 w wersji zwykłej lub Pro, Xbox One lub One X).

Zakup najnowszej konsoli to kwestia kilku tysięcy złotych, co dla wielu Polaków nie jest małą kwotą. Dlatego też należy się dobrze nad nim zastanowić. Czy warto kupić konsolę nowej generacji, czy też lepiej pozostać przy generacji poprzedniej? Doradzamy!

Konsole nowej generacji – wyższa wydajność, wyższa cena

PlayStation 5 i Xbox Series X to niewątpliwie konsole o niebo wydajniejsze od konsol poprzedniej generacji, nawet, jeśli weźmiemy pod uwagi wersję Pro PS4 czy wersję X Xboxa One. Więcej na temat specyfikacji obu tych konsol i tym, co z niej wynika, można przeczytać na Tech Polska. Jest to temat, w który zdecydowanie warto się zagłębić.

Trzeba jednocześnie zdać sobie sprawę z tego, że gier, które są w stanie wycisnąć ostatnie soki z mocnych komponentów nowych konsol jest stosunkowo niewiele. Minie co najmniej kilka lat, zanim biblioteka gier dobrze zoptymalizowanych pod konsole nowej generacji się zapełni. Nie oznacza to, że obecnie nie ma w co grać na PS5 czy Xboxie Series X, ale warto wziąć to pod uwagę.

Osobom dysponującym ograniczonym budżetem może to wadzić, biorąc pod uwagę, że next-geny nie należą do tanich, a do tego konsole obecnie po prostu trudno dostępne (chociaż niewiele lepiej sprawa wygląda, jeśli chodzi o karty graficzne do komputerów stacjonarnych). Jest lepiej niż świeżo po premierze, kiedy to nie dało się ich kupić nigdzie, ponieważ wszystkie dostępne sztuki wykupiły boty, ale wciąż można mówić o brakach magazynowych.

Czy warto kupić konsolę nowej generacji?

Jeszcze przed jakiś czas wszystkie nowe gry powinny wychodzić zarówno w wersji na konsole nowej, jak i poprzedniej generacji. Jeśli więc ktoś już posiada PS4 lub Xboxa One, a nie spieszy mu się zanadto, być może warto będzie poczekać, że next-geny staną się lepiej dostępne i zostanie pod nie zoptymalizowane więcej tytułów.

Należy się po prostu dobrze zastanowić, czy ważniejszy jest dla nas natychmiastowy dostęp do bardziej wydajnego sprzętu, czy też nie przeszkadza nam czekanie. Warto też na bieżąco śledzić takie portale, jak Tech Polska, aby od razu dowiadywać się o premierach nowych, ciekawych tytułów na konsole nowej generacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here