Karty kredytowe to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób w naszym kraju, jak i na Zachodzie. Decydując się na tę usługę finansową, należy pamiętać o kilku istotnych czynnikach. W tym artykule poznasz niektóre z nich, dzięki czemu poszerzysz swoją wiedzę na temat kart kredytowych. Należy pamiętać, że umiejętne posługiwanie się tym produktem finansowym może pomóc ci w wielu sytuacjach.

Czym jest karta kredytowa?

Jest to niezależny od konta osobistego produkt finansowy, zazwyczaj z ustalonym górnym limitem możliwej pożyczki. W praktyce, płacąc nią za wydatki, wydajesz pieniądze banku, które następnie w systemie ratalnym będziesz mógł wygodnie spłacić. Co więcej, w wybranych instytucjach finansowych decydując się na kartę kredytową, możesz liczyć na dodatkowe benefity. Przykładowo, jeśli wybierzesz Visę TurboKARTĘ w Santander Consumer Banku, możesz liczyć na zwrot 3% za paliwo i inne transakcje na stacjach benzynowych oraz 1% z innego rodzaju zakupów, by tym samym oszczędzić nawet 30 zł miesięcznie! Zyskujesz też możliwość korzystania z ofert promocyjnych Visa Oferty. Jeszcze w ramach propozycji tej konkretnej instytucji otrzymujesz bezpłatny pakiet car assistance, dzięki któremu możesz czuć się bezpiecznie w każdej podróży. Co więcej, każda karta kredytowa daje ci komfort ciągłego dostępu do pieniędzy. To bardzo się przydaje, szczególnie jeśli często wyjeżdżasz za granicę, bo jak wiadomo, w podróży wszystko się może zdarzyć.

Karta kredytowa również ułatwia zakupy w internecie, np. biletów lotniczych. Podczas płatności z jej użyciem, wystarczy podać tylko kilka danych oraz trzycyfrowy kod zabezpieczający CCV, by przyspieszyć całą transakcję.

Okres bezodsetkowy

Zazwyczaj w przypadku pożyczek płacimy bankowi czy innej instytucji bankowej za usługę finansową w postaci odsetek. Jeśli chodzi o kartę kredytową, to sprawa wygląda nieco inaczej. Możesz uniknąć tego rodzaju kosztów za sprawą tzw. okresu bezodsetkowego dla transakcji bezgotówkowych (tzw. grace period). W praktyce jest to czas, w którym nie musimy płacić za pożyczone pieniądze i oddać bankowi dokładnie taką kwotę, na którą był zaciągnięty „kredyt”, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów.

Karty kredytowe to dobre rozwiązanie szczególnie w sytuacji, kiedy znaleźliśmy coś, co możemy kupić w dobrej cenie i wiemy, że szybko spłacimy całą pożyczoną kwotę przeznaczoną na tę rzecz, niedługo po zakończeniu transakcji.

Karta kredytowa a bankomaty

Właścicielom tego rodzaju kart z reguły odradza się wypłacanie gotówki z bankomatów. Zresztą, nie będzie takiej potrzeby: z pomocą karty kredytowej z łatwością dokonasz płatności zbliżeniowej. W ten sposób płacenie za cokolwiek okaże się bezproblemowe – nawet jeśli dany wydatek będzie wymagał wydania sporej ilości gotówki naraz.

Karta kredytowa i… kredyty

Co więcej, systematycznie spłacana karta kredytowa może umożliwić ci zbudowanie poprawnej historii kredytowej w BIK. To bardzo pozytywnie wpłynie na twój scoring. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które w niedalekiej przyszłości planują większe kredyty konsumpcyjne czy hipoteczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here