Chociaż z każdym rokiem przybywa podatników, którzy swoje rozliczenia PIT wysyłają przez internet, wciąż nie brakuje osób, które korzystają z innych form dostarczenia dokumentów. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać deklarację Pocztą Polską lub nawet zanieść ją osobiście do Urzędu Skarbowego, to droga elektroniczna jest zdecydowanie najwygodniejsza i najbezpieczniejsza.

  1. Jak można dostarczyć PIT do Urzędu Skarbowego?
  2. Darmowy program do rozliczania PIT
  3. Ryzyko związane z samodzielnym przygotowaniem deklaracji

Wynika to przede wszystkim z dwóch zalet takiego rozwiązania. Pierwszą jest szybkie dostarczenie dokumentu do odpowiedniego urzędu, a drugim potwierdzenie, które w przypadku kontroli może uchronić cię przed niepotrzebnymi nerwami.

Jak można dostarczyć PIT do Urzędu Skarbowego?

Wbrew pozorom na to dostarczenie gotowego dokumentu obejmującego rozliczenie PIT za 2019 rok jest wiele sposobów. Oprócz polecanej wysyłki drogą elektroniczną, nadania listem w placówce poczty lub samodzielnym dostarczeniem do US, podatnik może również złożyć ją w urzędzie konsularnym (opcja często wybierana przez osoby przebywające za granicą). Żołnierze mogą natomiast złożyć dokumenty w dowództwie, skąd zostaną dalej przesłane. Po co jednak komplikować sobie rozliczenie deklaracji PIT, jeżeli program PITax.pl może automatycznie wysłać dokument?

Darmowy program do rozliczania PIT

Jest to bardzo popularny program, który pozwala na wypełnianie deklaracji PIT niezależnie od tego, z którego formularza planujesz skorzystać. Co więcej, program zadaje użytkownikowi kilka podstawowych pytań, dzięki czemu podpowie, jakie formularze powinny zostać wykorzystane oraz z jakich ulg warto skorzystać w danym roku. Takie rozliczenie pit z PITax.pl w niektórych przypadkach pozwala nawet podwoić ulgi, co w oczywisty sposób przekłada się na oszczędności. Nie musisz również obawiać się o bezpieczeństwo, gdyż do tej pory przy pomocy narzędzia do PIT rozliczono ponad 20 milionów dokumentów.

Ryzyko związane z samodzielnym przygotowaniem deklaracji

Nowoczesny sposób na rozliczenie PIT 2020 pozwoli ci uniknąć błędów związanych z podaniem nieprawidłowych kwot, nieterminowego dostarczenia dokumentu do Urzędu Skarbowego oraz wybrania złego formularza. Jedyne czego potrzebujesz, to twój PIT 2019 od pracodawcy lub inne dokumenty potwierdzające wysokość uzyskanego dochodu. Narzędzie w formie programu do pobrania oraz aplikacji internetowej dostępne jest przez cały czas na stronie wspomnianego serwisu, gdzie przy okazji zamieszczono porady na temat PIT 2020.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here