Brak odpowiednich kompetencji nie musi być wcale przyczyną niemożności znalezienia dobrej pracy. Właśnie częściej jest tak, że te kompetencje wcale nie są aż tak istotne, bo choć pracodawca oczywiście zwróci na nie uwagę, to jednak inne rzeczy też okażą się dla niego ważne. Niektórzy potrafią po prostu dobrze się sprzedać. Pewne braki w wykształceniu czy doświadczeniu nadrabiają niezwykłą osobowością, pewnością siebie, oczytaniem czy po prostu umiejętnościami komunikacyjnymi. Odpisując na oferty pracy w Zabrzu, trzeba liczyć się z tym, że po otrzymaniu pozytywnych odpowiedzi trzeba będzie w większości przypadków udać się na rozmowy rekrutacyjne. A o tym akurat mało kto myśli. Zastanawiając się nad metodami szukania pracy, większość osób zatrzymuje się na etapie, w którym ktoś odpisuje im na wiadomość z zapytaniem o praca Zabrze. A przecież te poszukania w takim momencie wcale się nie kończą. Jak więc przejść przez kluczową rozmowę rekrutacyjną, by wyjść z niej z tarczą, a nie na tarczy?

Najpierw podstawy. Oczywiście dobrze by było, gdyby potencjalny pracownik dowiedział się jak najwięcej na temat firmy, do której się zgłasza, by w razie zadania mu pytania o historię działalności był w stanie na nie spokojnie odpowiedzieć, jednakże nawet solidna i pewna wiedza nie zastąpi… zwykłej higieny. Niewybaczalnym błędem będzie wybranie się na rozmowę rekrutacyjną w brudnym stroju, pomiętym ubraniu, niewypolerowanych butach czy tłustych włosach.

Każda praca Zabrze, nawet ta na stanowisku sprzątacza czy sprzątaczki, wymaga od pracownika właśnie dbałości o podstawową higienę, której oczekuje się przecież od wszystkich ludzi, jako że wszyscy żyją w społeczeństwie i odpowiadają nie tylko za siebie, a także i za innych, musząc przystosowywać się do ogólnie przyjętych norm i reguł. Tuż przed rozmową warto więc po prostu wziąć prysznic. Nie należy jakoś szczególnie się stroić i zakładać samych najlepszych i efektownych dodatków, ale stylizacja powinna być klasyczna i elegancka – kobieta może założyć szarą garsonkę, a mężczyzna po prostu garnitur. Barwy powinny być w miarę stonowane. Nie muszą być czarno-białe, ale lepiej unikać mocniej nasyconych czy nietypowych kolorów. Oczywiście wszystkie elementy stroju powinni zostać wyczyszczone i wyprasowane. Warto też dostosować strój do panującej pory roku. Lniana letnia sukienka założona zimą czy późną jesienią może jednak zostać źle odebrana.

Jak znaleźć dobrą pracę w Zabrzu? Nie wystarczy po prostu jej szukać, bo trzeba też dobrze przygotować się już do jej zdobycia. Potencjalnych kandydatów na wybrane stanowisko ocenia się zwykle na podstawie przeprowadzonych z nimi rozmów kwalifikacyjnych. Czasem przebieg takich rozmów kwalifikacyjnych potrafi okazać się nieco ważniejszy od tego, co występuje np. w CV. Nawet osoby posiadające doskonałe przygotowanie do wykonywania jakiegoś zawodu, nie mogą uznać tego za pewnik, że na pewno znajdą dla siebie świetną pracę. Pracodawca zawsze częściowo ocenia kandydatów na podstawie tego, jak zachowują się oni na rozmowach rekrutacyjnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here