Kredyt gotówkowy jest jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań oferowanych przez banki. Na korzyść przemawia przede wszystkim łatwiejsza dostępność i możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel. Zanim jednak zdecydujesz się złożyć wniosek sprawdź, ile trzeba czekać na kredyt gotówkowy bez prowizji.

Kredyt gotówkowy jest sztandarowym produktem dostępnym w każdym banku. Cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, ponieważ pozwala uzyskać szybki zastrzyk gotówki.

Kredyt gotówkowy bez prowizji – sposób na nagłe wydatki?

Chociaż różne są powody, dla których ludzie decydują się na kredyt gotówkowy, najczęściej jest to nagły i nieoczekiwany wydatek. Możliwość pożyczenia środków z banku wydaje się wówczas najbardziej racjonalną opcją – szczególnie, jeśli ktoś nie dysponuje oszczędnościami.

Wiele osób zastanawia się, czy kredyt gotówkowy faktycznie jest dobrym rozwiązaniem. Wątpliwości pojawiają się w związku z czasem oczekiwania na wypłatę środków. Trudno jednoznacznie ustosunkować się do tego, ponieważ wiele zależy od procedur typowych dla konkretnego banku.

Na pewno trzeba mieć świadomość, że kredyt gotówkowy wiąże się ze znacznie mniejszą ilością formalności do dopełnienia w porównaniu z kredytem hipotecznym. Dlatego w większości przypadków środki wypłacane są nawet tego samego dnia, w którym kredytobiorca zgłosi się do banku.

Z czego wynika krótki czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

Możliwość otrzymania pieniędzy w ciągu jednego dnia ma swoje uzasadnienie. Jest to związane z tym, że:

  • zredukowane do minimum formalności przyspieszają proces weryfikacji kredytobiorcy
  • maksymalna kwota kredytu jest dużo niższa w porównaniu np. z kredytem mieszkaniowym.

Jeżeli więc potrzebujesz gotówki niemal na już, kredyt gotówkowy pozwoli ci ją pozyskać. Wiele jednak zależy od tego, jak przebiegnie weryfikacja twojej osoby – jako kredytobiorcy.

Kredyt gotówkowy – jak go wybrać?

Jeśli zależy ci na czasie, możesz nie zwracać uwagi na wiele ważnych parametrów decydujących o opłacalności kredytu gotówkowego. Warto jednak uwzględnić choćby kilka aspektów, które decydują o przewadze jednej oferty nad pozostałymi.

Znaczenie mają m.in.:

  • opłaty związane z finansowaniem – istotne są nie tylko odsetki, ale także koszty pozaodsetkowe; dlatego zwróć uwagę na RRSO i wybierz np. kredyt gotówkowy bez prowizji,
  • okres finansowania – im dłuższy, tym większa szansa na niższą ratę miesięczną,
  • maksymalna kwota oferowana przez bank – powinna być dopasowana do twoich potrzeb.

Warto także pamiętać o tym, że kredyt gotówkowy przyznawany jest w oparciu o indywidualne warunki charakterystyczne dla danej oferty. Dlatego należy uprzednio sprawdzić, jakie wymagania stawia bank kredytobiorcy – niektóre produkty są dedykowane np. dla nowych klientów.

Materiał partnera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here