Fotele gamingowe zyskują coraz większą popularność wśród zapalonych miłośników komputerowych rozgrywek. Co powinniśmy wiedzieć o fotelach gamingowych, by wybrać właściwy model?

Do czego służy fotel gamingowy?

Fotel gamingowy, jak sama nazwa wskazuje, służy do gier. Zasiadając w takim fotelu, emocje związane z rozgrywką są jeszcze bardziej intensywne. Głównym zadaniem fotela do gier jest podniesienie komfortu gracza, wygoda i ergonomia podczas spędzania czasu przed monitorem. Dlaczego jest to aż tak ważne? Siedząc przed monitorem komputera, nierzadko nie zwracamy nawet uwagi na to, jak bardzo garbimy nasze plecy. To z kolei ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i prawidłową postawę ciała.

Jakie cechy powinien mieć dobry fotel gamingowy?

Każdy fotel gamingowy posiada szereg cech i udogodnień, które podnoszą komfort z użytkowania. Mowa tutaj np. o odpornym i wytrzymałym materiale obicia. Najczęściej spotyka się skórę ekologiczną lub naturalną, równie popularne są także obicia winylowe czy piankowe. Ważne, by materiał, z którego stworzone jest obicie, nie przecierał się.
Ważną cechą dobrego fotela gamingowego jest swobodna możliwość regulacji zarówno wysokości siedziska, jak i kątu nachylenia oparcia. Każdy z nas jest inny, dzięki regulacji możemy dostosować fotel do własnych potrzeb.
Niezwykle istotne jest podparcie dla karku i lędźwi. Służą temu specjalne, ergonomiczne poduszki. One również powinny znaleźć się w komplecie z dobrej jakości fotelem gamingowym. Nie bez znaczenie pozostaje również dobór fotela o właściwym dla nas, maksymalnym obciążeniu. Chodzi tutaj o naszą wagę. Mniejsze fotele mają mniejsze maksymalne obciążenie, warto o tym pamiętać.

Profesjonalny model, czy tańszy zamiennik?

To pytanie zadaje sobie wielu graczy. Nie ma na nie jednej, właściwej odpowiedzi. Zarówno modele tańsze, jak i droższe zostały zaprojektowane, by podnieść komfort gracza. Różnią się między sobą np. materiałem obicia, kolorystyką czy designem. Tańsze modele wcale nie są gorsze od tych najdroższych. Czołowi producenci foteli gamingowych- Akracing, DXRacer, Vertagear czy Arozzi- oferują klientom fotele jedynie najlepszej jakości, a cena nie jest jej wyznacznikiem. Nie ulega wątpliwości jednak, że za markę trzeba zapłacić. Warto pamiętać, że fotel gamingowy będzie idealnym uzupełnieniem gamingowego komputera. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów, uzyskamy w pełni wyposażone, wygodne stanowisko do grania. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki fotel gamingowy wybrać, zajrzyj do porównywarki. Z pewnością znajdziesz tam dokładnie taki fotel, jakiego szukasz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here