Idea dotycząca wynajmowania aut na minuty od lat krzewi się w krajach Europy Zachodniej. Od niedawna coraz bardziej odznacza się jej obecność również w Polsce. Wspomniana idea przypomina wynajmowanie rowerów miejskich, a coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna z niej korzystać twierdząc, iż jest to bardziej ekonomiczna alternatywa od leasingu. Jak jest w rzeczywistości?

Leasing – walory oraz koszty

Leasing samochodowy jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku przedsiębiorców, ale także przedstawicieli zawodów wolnych, bądź osób pracujących w ramach tzw. samozatrudnienia. Dlaczego owa alternatywa jest dla nich korzystniejsza od tradycyjnego kredytu, bądź płatności gotówką? Eksperci zwracają uwagę przede wszystkim na korzyści finansowe dotyczące opodatkowania. W przypadku leasingu cały proces ratalny uzależniony jest od kosztów uzyskania przychodu, co pozwala znacznie zredukować koszta związane z opodatkowaniem. Jednak w tej operacji tkwi pewien szkopuł, który nierzadko spędza sen z powiek, mianowicie – przedmiot leasingu nie może być amortyzowany.

Wbrew pozorom największym atutem leasingu jest jego łatwa dostępność. Paradoksalnie koszta związane z kredytem są niższe, a wszystko za sprawą elastyczności. W przypadku wspomnianego leasingu osoba zwana leasingobiorcą ponosi stałe, regularne koszta bez względu na fakt, czy rzeczywiście korzysta z pojazdu. W konsekwencji auto może dogorywać w garażu, a rata musi zostać spłacona. Jeśli uwzględnimy w takiej sytuacji koszta dodatkowe, czyli opłaty ubezpieczeniowe, przeglądy techniczne oraz ewentualne serwisy może okazać się, że jest to gra nie warta świeczki. W tej sytuacji warto rozważyć nowoczesną alternatywą opiewającą w wynajęcie samochodu.

Auto na minuty – zalety oraz koszty

To doskonała propozycja dla osób ceniących elastyczność, które nie chcą ponosić zbędnych kosztów. Korzystanie z car sharingu niesie ze sobą kluczową zaletę – ponoszenie kosztów wyłącznie w momencie korzystania z auta. W tym przypadku nie musimy martwić się o koszta eksploatacyjne z tankowaniem włącznie. Dodatkową korzyścią jest możliwość bezpłatnego parkowania w centrach ogromnych miast. Car sharing to także korzyści finansowe związane z opodatkowaniem – rozliczenia z operatorem następują raz w miesiącu w formie faktury, która rzecz jasna wlicza wysokość przychodu. Ostatnim atutem tytułowej opcji jest komfort użytkowania, bowiem w zależności od indywidualnych potrzeb możemy wybrać satysfakcjonujący model auta.

Wynajem auta na minuty to doskonała propozycja dla przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Niesie ze sobą mnóstwo korzyści – zwłaszcza tych finansowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here