System zarządzania magazynem jest bardzo istotny, gdy mówimy o funkcjonalności danego przedsiębiorstwa. Dobrze, gdy oprogramowanie stosuje się do najnowszych dostępnych technologii i zapewnia intuicyjność w obsłudze. Prowadzenie magazynu z zapewnionym wsparciem w postaci dobrego i zarazem prostego oprogramowania jest bardzo korzystne dla przedsiębiorstwa, pomaga organizować strukturę magazynu, generuje niezbędne dokumenty i usprawnia procesy powiązane z przyjęciem towarów do magazynu.

Taki program pozwoli zautomatyzować zarządzanie brakami, by zminimalizować wszelkie zakłócenia związane z dostawami zapasów produktów.

Najprostszy program magazynowy powinien zapewnić odpowiedni komfort pracy, porządek w dokumentach, możliwości obsługi czytników kodów kreskowych, oszczędność czasu, pełną kontrolę i raport stanu produktów w magazynie.

Optymalizacja pracy magazynu może być rozwiązana przy pomocy systemu WMS i wdrożenia modułu magazynowego. Pozwoli to na prowadzenie ewidencji usług i towarów, zajmowanie się korektami, wystawianiem faktur, rachunków, paragonów czy też w łatwy sposób wprowadzać nowe zamówienia od danego kontrahenta.

Praca magazynu w trybie WMS zapewnia monitoring na poziomie przyjęcia, składowania, kompletacji, weryfikacji i wydania towaru. Dzięki temu droga poszczególnych produktów, od momentu wprowadzenia ich do magazynu, aż do czasu wysłania do klienta, jest monitorowana przy udziale jednego systemu.

Należy, rzecz jasna zwrócić uwagę na koszty takiego programu korzystającego z systemu WMS, co będzie determinowane przez takie czynniki jak:

– Liczba stanowisk (mobilnych, stacjonarnych)
– Liczba kurierów
– Liczba kartotek magazynowych
– Średnia liczba pozycji na zamówieniu

Niemniej, najprostszy program magazynowy powinien działać właśnie w tym module. Nawet laicy z łatwością poradzą sobie z obsługą takiego programu. Niżej przedstawiam kilka przykładowych programów jakie mogą znaleźć zastosowanie w organizacji pracy magazynu.

– Commerbusiness
– Systim
– Lomag
– Wfmag
– Sqlogic
– DataConsult

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here