Grupy Google, podobnie zresztą jak pozostałe aplikacje należące do pakietu G Suite mają przede wszystkim usprawnić naszą pracę. I faktycznie tak jest! Grupy Google, jak sugeruje już po części sama nazwa, to narzędzie ułatwiające dyskusje na każdy temat. Nie ma znaczenia, czy chodzi o kwestie związane z pracą zawodową czy też organizację wyjazdu ze znajomymi. To doskonałe narzędzie, które świetnie sprawdzi się w życiu codziennym całej firmy.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety grup dyskusyjnych w Google, które mogą wpłynąć na wydajność Twojej pracy.

Funkcjonalność

Grupa dyskusyjna będzie niezwykle przydatna w pracy. Wiele firm korzysta z ogólnych adresów mailowych jak biuro@ czy wszyscy@. Niestety, rozwiązanie to rodzi wiele problemów – mimo możliwości zastosowania etykiet na skrzynkach ogólnych często panuje chaos. Nie wiadomo, który z pracowników odczytał maila, nie jest też jasne kto zajmuje się daną sprawą. Chaos i nieporządek to wrogowie efektywnej pracy, a dzięki grupie dyskusyjnej na Google zapanujemy nad każdym z aspektów wykonywanego zadania. Grupa pozwoli nam także oszczędzić czas: zamiast wpisywać pojedynczo poszczególne adresy mailowe osób z którymi chcemy się skontaktować, możemy po prostu skorzystać z maila przypisanego do naszej grupy.

Intuicyjność

Podobnie jak w przypadku innych produktów G Suite tak i w tym przypadku interfejs jest bardzo prosty i intuicyjny. Tworząc nową grupę w panelu administratora (admin.google.com) wybieramy sekcję „Grupy dyskusyjne”. Widoczny w prawym górnym rogu „plus” pozwoli nam utworzyć nową grupę. Proste, prawda? Tworząc grupę możemy dowolnie administrować dodanymi do niej osobami. Możemy usuwać bądź dodawać nowych członków zaangażowanych w projekt, rozdzielać zadania, czy udzielać konkretnych uprawnień.

Lepsza organizacja

Należysz do kilku grup i boisz się, że pogubisz się w komunikatach? Grupy dyskusyjne Google pozwalają na uporządkowane wszystkich wątków poprzez tworzenie folderów. Foldery pozwalają na ukrycie grup, których nie chcemy na chwilę obecną śledzić. Dzięki grupom możemy udostępniać i dzielić się kalendarzami, dokumentami, a także plikami przechowywanymi przez Dysk Google. W jednym miejscu możemy dzielić się dosłownie wszystkim. Gdy dodajemy do naszej grupy nową osobę automatycznie otrzyma ona dostęp do wysyłanych wcześniej treści.

Jeśli chodzi o ogólne funkcjonowanie, nie mamy ograniczeń dotyczących wielkości grupy. W przypadku stron internetowych i plików dysponujemy przestrzenią dyskową do 100 MB.

Grupy Google to niezwykle przydatne narzędzie, które pomoże nam ogarnąć codzienny chaos informacyjny. Dzięki grupom dyskusyjnym łatwiej będzie nam delegować zadania, łatwiej będzie także komunikować się z dużą ilością osób. To proste, intuicyjne w obsłudze narzędzie, które pomoże nam zarówno w pracy jak i w życiu codziennym. Nie marnuj niepotrzebnie czasu, stwórz swoją własną grupę dyskusyjną – przekonaj się, jakie to proste!

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here