Reklamy pojawiające się w telefonie to częsta zmora dla użytkownika, ponieważ pojawia się ich bardzo dużo, zwłaszcza w aplikacjach darmowych ale nie tylko, ponieważ zdarzają się też w płatnych.
O ile na komputerze w windowsie blokowanie reklam jest bardzo proste, ponieważ wystarczy zainstalować wtyczkę do naszej przeglądarki to na telefonie musimy ingerować w ustawienia telefonu lub czasami zrezygnować z korzystania z niektórych aplikacji.

Pierwszym najprostszym sposobem jest zainstalowanie aplikacji z wbudowaną możliwością blokowania reklam.
Aby móc pozbyć się reklam, które pojawiają się w oknach od gier czy innych bezpłatnych aplikacji najlepszym ale ryzykownym sposobem jest zrootowanie telefonu. Dzięki zrootowaniu telefonu jesteśmy upoważnieni do korzystania z opcji „root”. Jest to ryzykowne ze względu na to, że jesteśmy narażeni na utratę gwarancji producenta naszego telefonu.
Problemem też jest fakt, że podczas korzystania z zrootowanego telefonu jesteśmy bardziej narażeni na złośliwe oprogramowanie, którym jest atakowany nasz telefon.

Tak czy inaczej reklamy są często źródłem dochodu twórców danej aplikacji czy strony, jednakże korzystanie z programów blokujących te reklamy pozwala nam na wygodniejsze korzystanie z naszego telefonu.
-Daje to nam oszczędność baterii
-Oszczędność danych w roamingu
-Oszczędność czasu podczas korzystania z różnych stron, ponieważ nie musimy czekać na zakończenie jakiejś reklamy
-Lepsze działanie telefonu, mniej zużywania zasobów
-Zmniejszenie ryzyka zainstalowania złośliwego oprogramowania

jak zablokować reklamy w telefonie

Jak zablokować reklamy w telefonie?

Ważne jest to aby blokować je mądrze i korzystać z aplikacji o odpowiednio dużej popularności. To czego kategorycznie się zakazuje to instalowanie programów niewiadomego pochodzenia, bo często one nie są po to, aby nam pomóc, a jedynie po to, aby wyciągnąć z naszego telefonu ważne dla nas informacje. W dzisiejszych czasach na telefonie mamy całą bankowość i rachunkowość, wszelkiego rodzaju aplikacje do zamawiania produktów, które są połączone z aplikacją do konta bankowego. Dlatego właśnie na aplikacje hakerskie trzeba bardzo mocno zwracać uwagę.

Korzystanie z przeglądarki opera jest dobrym wyjściem, ponieważ ma ona zainstalowany w sobie program do blokowania reklam.
W ustawieniach androida możemy znaleźć opcję, którą możemy zablokować wyskakujące okienka, opcja ta znajduję się w „Ustawienia>zaawansowane”.
Jedną z opcji na wyskakiwanie reklam jest korzystanie z aplikacji w trybie off-line. Brzmi to dziwnie, jednak jest masa aplikacji, która działa właśnie w tym trybie. Wile gier czy aplikacji do nauki działa bez internetu, dzięki temu możemy w pełni z nich korzystać bez reklam.

Ponieważ reklamy wczytywane są z internetu. Często jest tak, że grając w jakąś grę po każdej rundzie lub etapie gry wyskakuje nam okienko z reklamą, czasami nawet musimy czekać kilkanaście sekund, aby ta reklama zniknęła, dzięki trybowi offline unikniemy tego problemu. Często nie wyłączamy internetu po prostu z lenistwa a wyłączenie go pozwoli nam uniknąć reklam w niektórych aplikacjach oraz zaoszczędzenie zużywania danych mobilnych.

Reklamy na naszym telefonie pojawiają się nie tylko typowo z aplikacji oraz na stronach www ale również są spowodowane złośliwymi oprogramowaniami. Wtedy mogą pojawiać się nam reklamy nawet na pulpicie co jest niesamowicie irytujące. Aby zapobiec takim zdarzeniom powinniśmy mieć na telefonie aplikację antywirusową lub aplikacje to blokowania reklam.
Aby unikać takiego oprogramowania powinniśmy również unikać ściągania aplikacji z niewiadomych źródeł. Aplikacje głównie powinny być ściągane z google play.

reklamy w telefonie

Reasumując:
Nasz telefon z każdej strony jest narażony na działanie reklam i wirusów. Jest tak ponieważ każdy producent oraz autor aplikacji chce zarobić i chce aby ta aplikacja mu się zwróciła w dzisiejszym internecie zarobki na reklamach górują. Właśnie dlatego musimy się od nich opędzać jak od komarów podczas ciepłego lata. Jednak musimy pamiętać o tym, aby nie przesadzić, bo jednak nasza aplikacja działa dzięki tym reklamom i dzięki nim jest cały czas poprawiana.

Na reklamy, których nie da się przeżyć trzeba zrootować telefon oraz zainstalować aplikacje do blokowania reklam. Kolejnym etapem jest ustawienie wszystkich możliwych opcji tak aby korzystanie z telefonu było jak najbardziej wygodne. Ostatnim etapem jest odpowiednie korzystanie z telefonu, przede wszystkim bezpieczne i przemyślane, tak abyśmy z żadnej strony nie byli narażenie na działanie złośliwego oprogramowania i wirusów.

[Głosów:26    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here