Najlepsze letnie podróże biznesowe to te z koniecznie orzeźwiajacym naparem pod ręką! A dobry napar – czym powinien się cechować, aby zapewnić nam bezpieczną, zdrową i pełną energii podróż? Tym, czym cechuje się yerba mate, czyli napar z ostrokrzewu paragwajskiego! Susz pochodzi z Ameryki Południowej i niegdyś był używany przez Indian Guarani, właśnie podczas ich długich wędrówek – w celu wzmocnienia, a nawet jako posiłek! Yerba mate zawiera bowiem kompleks mikroelementów. To idealny towarzysz podróży!

Yerba mate i wygoda w drodze

Podróżujący w sprawach biznesowych potrzebują jednak przede wszystkim wygodnych rozwiązań. Można więc wykorzystać yerba mate w saszetkach, można ją zalać w tzw. yerbomosie – to rodzaj termosu, który zachowuje ciepło, jest wygodny w transporcie i dzięki niemu nie musimy wszystkich akcesoriów nosić oddzielnie. Inne rozwiązanie, samochodowe, to matero typu yerba drive, o kształcie idealnym do bezpiecznego przewożenia yerba mate w aucie. Kiedy zaś podróżujecie turystycznie, w górach i stawiacie na przemieszczanie się z plecakiem i namiotem, to wtedy warto wyposażyć się malutką tykwę, którą z łatwością zapakujecie i nie będzie zbytnio zajmowała miejsca, ani obciążała plecaka. Tykwa ponadto będzie trwalsza i nie ma z nią ryzyka stłuczenia w trakcie wędrówek. Nie zapomnij jednak o termosie lub czajniczku do podgrzewania wody!

yerba mate green

Najlepsze yerba mate na podróż!

W trakcie podróży najlepiej sprawdzą się susze yerba mate klasyczne, bez dodatków. Te bowiem możemy śmiało dodać sami według upodobania. Czysta yerba będzie stanowiła bazę do wszelkich mieszanek. Zapewni też dostateczne pobudzenie i łatwiej będzie ją dawkować, pod kątem tego, jakiej mocy potrzebujemy. Jeśli mamy ograniczone miejsce w bagażu sprawdzą się też bardzo pylaste, dobrze zmielone mate, ponieważ są wydajne, mocne i nie trzeba ich tym samym sypać tak dużo – starczą więc na dłużej. Kiedy masz możliwość zabrania większej ilości suszu, skuś się na zielone yerba mate. Pozwolą dobrze odżywić ciało, wzmocnić je, gdyż zielone mate mają największe stężenie związków czynnych, a nade wszystko witamin i minerałów. Yerba mate latem w podróży to czysta przyjemność i mnóstwo zalet zdrowe orzeźwienie i więcej energii do pracy lub wypoczynku.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]