Testy do policji dzielą się na trzy podstawowe etapy Test Sprawności Fizycznej, Test Wiedzy i testy psychologiczne. Wysoka ilość punktów z poszczególnych egzaminów, gwarantuje wysoką pozycję na liście i szansę na dostanie się do Policji.

Jak wygląda Test Wiedzy do Policji, czyli TWO?

Test wiedzy sprawdza znajomość struktur państwowych i ich funkcjonowania. Pytania obejmują następujący zakres:

 • władza ustawodawcza;
 • władza sądownicza;
 • władza wykonawcza;
 • administracja publiczna;
 • bezpieczeństwo publiczne;

Test Wiedzy do Policji odbywa się na sali przy komputerach lub na papierowych arkuszach. Jednak najczęściej rozwiązywane są na komputerach. Na arkuszu znajdziecie 40 pytań jednokrotnego wyboru.

Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa i za każdą poprawnie udzieloną otrzymacie jeden punkt. Maksymalnie możecie uzyskać 40 punktów za 100% dobrych odpowiedzi. Nie udzielenie odpowiedzi na pytania, bądź błędne zaznaczenie to 0 punktów.

Czas na rozwiązanie testu to 40 minut, co daje 1 minutę na jedno pytanie. To wystarczająco dla dobrze przygotowanych osób, które poświęciły trochę czasu na naukę.

Jakiekolwiek próby ściągania, czy to od innych zdających czy z urządzeń elektronicznych może skończyć się wyzerowanie punktów.

Niezależnie od ilości punktów, KAŻDY zalicza test wiedzy. Jednak dla osób przyłapanych na ściąganiu, wyzerowanie punktów jest równe z przekreślenie szans na dostanie się do Policji.

Najważniejsza rada, dobrze przygotujcie się na egzamin, gdyż ściąganie może skończyć się całkowitym przekreśleniem szans w dalszej rekrutacji. Im lepiej się nauczycie, tym mniej stresu na egzaminie.

Test Wiedzy do Policji. Jak się przygotować w 2019 roku?

Każdego roku tworzone są nowe arkusze, za co odpowiada Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Specjaliście wymyślają nowe pytania i umieszczają je w puli pytań, które możesz dostać na egzaminie.

Zakres wiedzy nie jest na tyle szeroki, żeby mogli wymyśleć coś nowego, więc można opierać się nawet na starszych arkuszach.

Na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie nauki?

 • Konstytucja
 • Ustawa o Policji
 • Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego
 • Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie
 • Ustawa Prawo o ruchu drogowym
 • Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

… a oprócz tego warto zajrzeć do Ustawy o prawie o zgromadzeniach, Ustawy o strażach gminnych i Ustawy o obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

Warto przysiąść do nauki, gdyż ta wiedza realnie przyda Ci się w Twoim przyszłym zawodzie. A wcześniej na rozmowie kwalifikacyjnej, gdzie mogą pojawić się pytania z powyższego zakresu wiedzy.

Doskonałą pomocą w przygotowaniu do egzaminów są opracowane arkusze, które zapoznają Was z pytaniami i pomogą w zaliczeniu testu wiedzy. Aktualne, opracowane arkusze wraz z odpowiedziami znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl. Znajdziecie tam również opracowane arkusze na dalszą część egzaminu, którym jest test psychologiczny.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here