Patrząc na dzisiejsze czasy, prawie każdy posiada możliwość założenia własnego sklepu online pod daną marką. Nie gwarantuje to jednak sukcesu, dlatego jeśli chcemy, aby nasza firma prężnie działała, musimy włożyć w to dużą dozę wysiłku. Marząc o wysokiej sprzedaży, musimy wiele od siebie wymagać i spełnić pewne warunki. Jak założyć sklep internetowy, aby pozyskać sieć klientów?

Strategia marketingowa

Przygotuj strategię jako fundament Twojej działalności. Musisz wiedzieć, co będziesz sprzedawał w sieci. Najlepiej wejdź w niszę na której się znasz. Przede wszystkim należy skupić się na potencjalnych odbiorcach. Ustal ich wiek, płeć, miejsce zamieszkania, wykształcenie czy status finansowy i zainteresowania. Dzięki profilowi grupy docelowej wybierzesz kanały odbiorców.

Stwórz analizę konkurencji przy czym zwróć uwagę na to, czym Twój sklep internetowy będzie się wyróżniał. Upewnij się, czy chcesz założyć e-shop w formie własnej działalności gospodarczej. Zaplanuj budżet sumując koszty początkowe i stałe, przypomina specjalista z Carted.

Oprogramowanie sklepu

Na początek swojego sklepu oczekujemy na znalezienie rozwiązania, które oprócz minimalizacji kosztów sprawi, iż będziemy mogli liczyć na wysoką funkcjonalność serwisu, a zarazem nie będzie wymagać od nas znajomości programowania. Mowa tu o płatności niskiej raty w zamian za hosting i rozwój oprogramowania, a przy tym bezpieczeństwo. Do nas należy jedynie zajmowanie się swoją witryną i rozwojem handlu. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jednak wszystko zależy od potencjału finansowego.

Konfiguracja

Czas na konfigurację. W pierwszej kolejności dodaj logo na stronę www sklepu. To najważniejszy element, dzięki któremu Twoja firma stanie się rozpoznawalną marką. Kolejny krok to zamieszczenie podstawowych danych o sklepie oraz danych kontaktowych w stopce. Spraw, by klient wiedział, jak może się z Tobą skontaktować.

Następnie włącz szybkie płatności, które spowodują jak najszybszą i jak najprostszą finalizację transakcji. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniego szablonu za pomocą przypisanego edytora lub zamów indywidualną grafikę.

Zwróćmy uwagę na asortyment. Musisz ustawić główne menu, w którym znajdą się kategorie i produkty. Konieczne jest również wykupienie certyfikatów SSL. Więcej na temat zakładania sklepu w poradniku na https://carted.pl/poradniki/jak-zalozyc-sklep-internetowy/.

Promocje w e-sklepie

Wybierając odpowiednie kanały, przypomnij sobie profil klienta. To z czego możesz skorzystać to Facebook, blog sklepowy, Allegro, porównywarki cen, a także portale branżowe. Zajmij się pozycjonowaniem swojego sklepu. Poprowadź też kampanię Adwords, by Twój sklep wraz z jego produktami mierzył wysoko w wyszukiwarkach internetowych. Wykreuj swoją bezcenną markę tworząc zadowolenie ze strony konsumenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here