Shopify to jedna z popularniejszych aplikacji e-commerce, dzięki której możesz prowadzić swój sklep online. Daje całkiem sporo możliwości, jeżeli chodzi o zarządzanie produktami sprzedażowymi, a także możliwość personalizacji szablonów. A w jaki sposób można je wybierać lub edytować? Co należy wiedzieć o szablonach Shopify?

Czym jest Shopify?

Platforma sprzedażowa Shopify, to jedno z narzędzi e-commerce, które umożliwia stworzenie strony internetowej sklepu, a tym samym wygodne i praktyczne prowadzenie działalności online. Cechuje się wieloma zaletami, między innymi elastycznością, łatwością w obsłudze oraz z szerokimi możliwościami wprowadzania wielu przydatnych konfiguracji. Dzięki aplikacji Shopify możliwe są sprawne zakupy, dobry marketing, zintegrowanie z systemami płatności i dostaw oraz dostosowanie wyglądu i funkcjonalności do swoich potrzeb.

Jak stworzyć sklep internetowy na Shopify?

Dla osób nieobeznanych z systemem początkowo może być trudne postawienie sklepu właśnie na tej platformie. To jednak nie oznacza, że jest to aplikacja bardzo skomplikowana – trzeba się jej po prostu nauczyć, zwłaszcza jeżeli nie miało się z nią wcześniej styczności. Można postawić sklep internetowy Shopify z pomocą agencji, która skonfiguruje całą stronę, stworzy odpowiedni projekt, a specjaliści wyjaśnią nam krok po kroku, w jaki sposób to wszystko działa. Zyskamy dostęp do panelu administracyjnego, co pozwala nam w późniejszym czasie samodzielnie działać na stronie. Jeżeli więc chcemy wprowadzić jakieś zmiany – zawsze będzie to możliwe. Przy tej okazji warto przyjrzeć się choćby dostępnym szablonom i temu, jak je wybierać i modyfikować.

Jak wybrać szablon na platformie Shopify?

Przede wszystkim warto na wstępie zaznaczyć, że platforma Shopify dysponuje ogromną bazą szablonów, zarówno darmowych, jak i płatnych. Każdy może więc wybrać taki, jaki mu się podoba i będzie najlepiej pasował do koncepcji strony sklepu. Najłatwiej będzie odwiedzenie sklepu z szablonami na stronie Shopify, gdzie najlepiej skorzystać z możliwości filtrowania, co pomoże nam w znalezieniu tego, który będzie dla nas najodpowiedniejszy. Opcja wyszukiwania znajduje się w górnym pasku sklepu. Tam też można znaleźć opcję segregowania szablonach po branżach czy tematyce.

Gdy już znajdziemy odpowiedni szablon, nie pozostaje nam nic innego, jak jego pobranie. Jest on dodawany do konta, a jego licencja obejmuje jedynie ten sklep, dla którego został pozyskany. Jednorazowo możliwe jest pobranie nawet do 20 szablonów. Wystarczy kliknąć „Dodaj” i po chwili znajdzie się ona w opcji „Szablony” w naszym Panelu administracyjnym.

Jak edytować szablony na Shopify?

Mamy już ustawiony szablon na stronie naszego sklepu, ale chcemy go edytować i jeszcze lepiej dopasować do indywidualnych potrzeb. Możliwości wbrew pozorom są spore, ponieważ da się ustawić kolory, typografię, nawigację, ikony oraz sam styl. Najłatwiej zrobić to po prostu poprzez ustawienia szablonu, które są dostępne bezpośrednio w naszym sklepie online. Jak dostać się do tych opcji? Jest to stosunkowo proste. Wystarczy wejść do panelu administracyjnego, wybrać  „Szablony”, następnie kliknąć opcję „Dostosuj”, która jest tuż obok „Simple”, a na końcu wejść w „Ustawienia szablonu”. W tym przypadku rozwiną się nam różne opcje, jak właśnie kolory, typografia, koszyk, media społecznościowe itd. Kliknięcie każdego z nich daje nam inne możliwości jak choćby próbki kolorów, przykładowe czcionki czy styl szablonu.

Jak wprowadzać zmiany w sklepie na platformie Shopify?

Niezależnie od tego, czy planujemy dodać, czy zmodyfikować szablon lub zdecydować się na inne opcje i funkcjonalności, bardzo pomocna może być w tym przypadku Centrum Pomocy platformy Shopify. Zostały tam wyjaśnione krok po kroku wszystkie możliwości, jakie daje aplikacja oraz to, w jaki sposób się po niej poruszać i jak działać. To duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych z tą platformą. Wszystko rozpisane jest bardzo prosto i w punktach, które przeprowadzają nas przez cały proces modyfikacji i ewentualnych problemów, z jakimi będziemy się mierzyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here