Jeśli chcemy działać nie tylko w naszym mieście i wojewódzkim, ale w całym kraju to potrzebna nam jest reklama zewnętrza. Musimy tylko pamiętać, że reklamujemy się tam gdzie jesteśmy w stanie dotrzeć z ofertą do klienta. Jeśli coś sprzedajemy albo wykonujemy jakieś prace to trzeba się liczyć z tym, że ktoś zadzwoni i będzie chciał z tej oferty skorzystać.

Nie może być tak, że mu powiemy, że to dla nas jest za daleko i że nie jesteśmy w stanie nam dojechać. Bardzo dobrym przykładem reklamowania się n zewnątrz są hotele. Jesteśmy na południu kraju, ale mamy reklamy hotelu nad morzem. To dobre rozwiązanie i często spotykane. Wiele osób na to zwróci uwagę i na pewno dla firmy będą płynęły z tego same korzyści.

Gdzie montujemy reklamę?

Reklama zewnętrzna musi być bardzo dobrze widoczna. Im lepiej tym skuteczniej dla nas, dlatego zastanówmy się gdzie to ma być. Najlepiej będzie wykorzystać bilbord. Jest to bardzo duża powierzchnia, dlatego klient z daleka będzie widział, co oferujemy. Dobrze byłoby gdybyśmy mieli kontakt z firmą, która jest w stanie nam zdalnie to wszystko załatwić. Nie musimy wtedy jechać na miejsce kilkaset kilometrów żeby nadzorować to wszystko.

Miejsce gdzie jest ustawiony bilbord ma ogromne znaczenie. Najlepiej żeby to była ruchliwa trasa, ale musimy od razu liczyć się z tym, że cena za wynajem będzie bardzo wysoka. To akurat nie powinno mieć dla nas znaczenia. Można również zainwestować w reklamę wielkoformatową. Wtedy zakuwa się jedną ze ścian budynku. Efekt z tego jest bardzo dobry i nikt nie będzie w stanie takiej reklamy przeoczyć. Trzeba najpierw stworzyć chwytliwą grafikę, która będzie wyglądała w tak dużym formacie bardzo dobrze. Dla agencji reklamowej, którą wybierzemy nie powinien to być jakiś problem. Robili to wiele razy i tym razem również nam pomogą.

Musimy tylko wybrać takie miejsce na reklamę żeby nie było zbyt wielu głosów krytyki. Takie duże reklamy nie są lubiane, a tym bardziej, jeśli znajdują się w centrum miasta. Szpecą budynki i ludzie się denerwują. To, dlatego trzeba wiedzieć gdzie się reklamować żeby nasza firma była dobrze kojarzona. Miejsc poza miastami albo na ich wylocie jest naprawdę bardzo dużo i tam również klienci będą nas widzieć. W niektórych przypadkach takie duże reklamy powodują wypadku. Dzieje się tak wtedy, kiedy reklamowana jest bielizna i panowie nie mogą się skoncentrować na jeździe i przydają się pięknym modelkom. Wszyscy zadowoleni być nie mogą, co nie oznacza, że mamy nagle zrezygnować z reklamy zewnętrznej.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here