Przeprowadzka – już samo to słowo wzbudza w nas sporo emocji, niestety mało pozytywnych. Planowanie, a potem realizacja to dwa etapy, które niejednokrotnie nie pokrywają się z rzeczywistością. Zawsze pojawiają się niespodzianki, a przecież chcemy jedynie sprawnie przenieść cały swój dobytek.

Niewiele można na to poradzić, taki urok przeprowadzek. Można jednak sprawić, że nawet najbardziej kruche, delikatne lub wrażliwe na działanie warunków pogodowych przedmioty, bez najmniejszego uszczerbku dotrą do nowego lokum.

Niewielkie rozmiarami, praktyczne akcesoria

Kartony do pakowania, taśmy do zaklejania i markery do podpisywania. To jedne z najważniejszych produktów, bez których nie obejdziemy się podczas szykowania do przeprowadzki. Przyjrzyjmy się jednak drobiazgom. Akcesoriom, o których nie pamiętamy, a które są w stanie zabezpieczyć dodatkowo najbardziej delikatne i wrażliwe na warunki atmosferyczne przedmioty.

Pośród tych drobiazgów znajdziemy malutkie narożniki wykonane z tworzywa. Do czego się przydają? Wyobraźmy sobie skrzętnie zapakowane lustro lub ramę ze zdjęciem, zabezpieczone na wszystkie sposoby i… na zewnątrz dodatkowo spięte wąską taśmą plastikową. To ona może spowodować, że kartonowa powłoka w miejscach, w których jest przez nie uciskana, rozedrze się. Doprowadzi do mikro zarysowań, które z czasem zaczniemy dostrzegać na lustrze lub pięknej i rzeźbionej ramie. Można tego uniknąć stosując narożniki, które podkłada się w miejscach zastosowania wspomnianej taśmy. Takie akcesorium znajdziemy w sklepie E-hurtownia-opakowan.pl.

Delikatne lub drogocenne przedmioty, które łatwo uszkodzić, chcemy jak najlepiej zapakować. Staramy się zatem zadbać nie tylko o dopasowany karton lub inne opakowanie, ale także stosujemy taśmę z tworzywa, która utrzyma taki pakunek w ryzach. Nie pozwoli na jego otwarcie lub rozerwanie w czasie transportu, ponadto ten ostatni będzie łatwiejszy do zrealizowania. Taśmy polipropylenowe stosowane do tego celu, trzeba dobrze naciągnąć, by spełniały swoje funkcje. Własnymi rękami trudno to wykonać, ponadto można się poranić. Aby tego uniknąć warto zainwestować w specjalny napinacz. Można go kupić oddzielnie bądź w zestawie ze spinkami drucianymi lub plastikowymi klamerkami.

Odłóż kuchenny nóż!

Jeśli wybraliśmy szeroką taśmę pakową, o odpowiednich właściwościach zastosowanego kleju, to możemy mieć pewność, że nasze pakunki w czasie przeprowadzki nie ucierpią w żaden sposób. Niestety, dozowanie takiej taśmy jest dość trudne. Bez nożyczek lub noża nie poradzimy sobie, także podczas rozpakowywania kolejnych pudeł już w miejscu docelowym.

Wybór kuchennego noża jest dość ryzykownym pomysłem. Po pierwsze tępimy i niszczymy ostrze noży, które służą nam każdego dnia podczas preparowania produktów spożywczych. Po drugie, niewprawne ich użytkowanie, nieułatwiające odcinania i rozcinania śliskie trzonki czy wręcz duże rozmiary, powodują powstawanie dużego ryzyko zrobienia sobie krzywdy. Zamiast nich wybierzmy specjalne nożyki z łamanymi ostrzami, które posiadają zabezpieczenia i plastikową osłonę.

Nożyki tego typu są na tyle ostre, by szybko poradzić sobie z odcinaniem i rozcinaniem, ale operowanie nimi nie sprawia problemu. Ponadto posiadają łamane ostrza. Gdy poczujemy, że ostrość jest już niewystarczająca, wystarczy oderwać fragment i go wyrzucić, a następnie ciąć nowym ostrzem.

To tylko albo aż trzy niewielkich rozmiarów produkty, niedrogie, a jednak bardzo przydatne podczas realizacji przeprowadzki. W szczególności zimą, gdy liczy się maksymalne zabezpieczenie i sprawny transport. Zapewnijmy sobie bezproblemową przeprowadzkę niewielkim kosztem!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here