Szybkie pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością mimo tego, że wokół nich wciąż krąży wiele nieprawdziwych informacji. Ustalenie, co jest prawdą, a co nią nie jest, pomoże nie tylko rozwiać wątpliwości, ale również wziąć pożyczkę bezpiecznie.

5 mitów na temat pożyczek w parabankach

  1. Pożyczka online nie jest udzielana osobom znajdującym się na liście BIK – firmy pożyczkowe mają łagodniejsze kryteria przyznawania pożyczek, dlatego figurowanie w BIK-u nie przekreśla możliwości zaciągnięcia zobowiązania.
  2. Pożyczki przez internet nie są bezpieczne – firmy pozabankowe objęte są takimi samymi regulacjami prawnymi co banki, dlatego zaciągnięcie pożyczki w parabanku nie tworzy ryzyka.
  3. Przez niskie dochody nie dostanę pożyczki – krótkoterminowe zobowiązania przydzielane są bez zbędnych formalności, w tym często bez wskazywania wysokości dochodów.
  4. Przeczytanie umowy nie jest konieczne – zawsze warto czytać dokumenty, na których składa się własnoręczny podpis. Pozwala to dokładnie zapoznać się z warunkami, na jakie się zgadzamy.
  5. Pożyczkę można spłacić pożyczką – jest taka możliwość, jednak bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Takie myślenie to błąd, którego należy się wystrzegać.

5 faktów na temat pożyczek pozabankowych

  1. Pożyczkę można dostać za darmo – wiele firm pozabankowych oferuje swoim klientom pożyczki krótkoterminowe na niskie kwoty oprocentowane 0%.
  2. Program 500+ brany jest pod uwagę podczas udzielania pożyczki – wiele instytucji bankowych wlicza pieniądze ze świadczenia w dochód, ale tylko wtedy, gdy pożyczka brana jest na krótki okres.
  3. Pożyczkę online można otrzymać łatwo i szybko – wypełnienie formularza na stronie internetowej parabanku zajmuje kilka minut, a przyznanie pożyczki i wpłynięcie ich na konto ma miejsce nawet tego samego dnia.
  4. Pożyczkę można wziąć na dowolny cel – w odróżnieniu od wielu banków, firma pożyczkowa nie wymaga wskazania celu pożyczki.
  5. Przy pomocy pożyczek można budować dobry wizerunek klienta – przy ocenie zdolności kredytowej, na przykład podczas zaciągania kredytu hipotecznego, wcześniejsze zobowiązania spłacone w terminie mogą sprawić, że decyzja banku będzie przychylna.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here