Działy kadr i płac (HR & Payroll) stanowią integralną część każdego przedsiębiorstwa, zatrudniającego nawet już od kilkunastu pracowników. Decyzja taka motywowana jest zazwyczaj względami praktycznymi – wysokie zatrudnienie przekłada się na dużą ilość procesów i dokumentów, które trudno przenieść na zewnątrz.
Co jednak zrobić w sytuacji, w której utrzymywanie działów kadr i płac generuje ujemny bilans zysków i strat? Z pomocą przychodzi wówczas model zewnętrznego naliczania wynagrodzeń oraz prowadzenia administracji kadrowej.

Outsourcing kadr to mierzalna redukcja kosztów

Jedną z największych zalet, jaką charakteryzuje się outsourcing HR, jest bez wątpienia możliwość precyzyjnego określenia jego kosztów. Zdecydowanie się na przekazanie prac z zakresu kadr i płac na zewnątrz przynosi pracodawcy szereg wymiernych korzyści i oszczędności na wielu płaszczyznach. Firma, która wybierze outsourcing kadr, nie musi podejmować żadnych inwestycji, związanych z zakupem komercyjnego oprogramowania. Z budżetu znikają również wydatki, związane z szeroko pojętą infrastrukturą IT, takie jak nabycie i utrzymanie baz danych oraz wymaganych programów.

Outsourcing kadr

Warto również pamiętać, że outsourcing kadr i płac mogą stosować także te firmy, które nie mają zamiaru rezygnować z utrzymania swojego działu HR & Payroll. Outsourcing HR odciąży dział w zakresie żmudnych, cyklicznych prac, a pracownicy przeznaczą zaoszczędzony czas na pracę w innym obszarze, np. w rozwoju aspektów strategicznych.

W jakim zakresie outsourcing kadr może wesprzeć Twoją firmę?

Outsourcing HR charakteryzuje się szerokimi możliwościami wdrożenia. Spośród szeregu użytecznych działań, warto wyróżnić szczególnie te najbardziej niezbędne, takie jak:

  • naliczanie wynagrodzeń
  • rozliczanie pracowników względem ZUS-u czy US
  • workflow – zautomatyzowanie obiegu dokumentów i procesów akceptacji
  • zapewnienie dostępu do poszczególnych danych odpowiednim specjalistom
  • obsługa procesów, związanych z urlopami, zwolnieniami chorobowymi itp.

Outsourcing kadr to rozwiązanie bezpieczne

Prawidłowo zaimplementowany outsourcing kadr i płac cechuje się takim samym bezpieczeństwem jak systemy, którymi zarządza się „na miejscu”. Zapewnienie ochrony kluczowych danych i informacji odbywa się nie tylko poprzez wykonywanie backupów, lecz także poprzez uszczelnienie systemowego środowiska pracy. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie zabezpieczenie samych narzędzi pracy, takich jak komputery, serwery czy smartphony.

Outsourcing kadr? Tylko z systemem TETA!

Oprogramowanie kadrowo płacowe TETA to zaawansowany system, zapewniający wszystkie powyższe funkcjonalności. Jego wdrożenie gwarantuje działowi HR & Payroll odciążenie w codziennych obowiązkach, a samo działanie TETA opiera się na powszechnie przyjętych standardach bezpieczeństwa. Już dziś zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat możliwości wykorzystania oprogramowania TETA w swoim przedsiębiorstwie i przekonaj się, że outsourcing kadr działa teraz sprawniej niż kiedykolwiek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź naszą placówkę: ul. Powstańców Śląskich 7a 53-332 Wrocław

lub odwiedź naszą stronę internetową: www.Unit4.com

Źródło: Systemy informatyczne dla firm, program do zarządzania | Unit4

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here