Dobra organizacja miejsca pracy to klucz do poprawy efektywności, ale także zapewnienia sobie wygody i komfortu. Na miejsce pracy składa się bowiem nie tylko przestronne biuro, dobrze dopasowane krzesło czy wydajny sprzęt komputerowy, ale również wiele innych, drobniejszych elementów, dzięki którym każdy dzień w pracy jest lepiej zorganizowany, a przez to również przyjemniejszy. Jednym z takich narzędzi, które przyda się każdej osobie pracującej w biurze, jest bez wątpienia tablica korkowa. Do czego można ją wykorzystać? Podpowiadamy!

Co można powiesić na tablicy korkowej? Tablica korkowa – jak ją wykorzystać?

Tablica korkowa to narzędzie, które mobilizuje do lepszej organizacji swojego czasu w pracy. Można wykorzystać ją na wiele różnych sposobów – w zależności od indywidualnych potrzeb każdej osoby.

  1. Mapa myśli – sprawdzi się przy pracy nad konkretnym projektem lub planowaniu nadchodzących zadań. Do jej stworzenia przydadzą się kolorowe karteczki, na których hasłowo zapisuje się kluczowe informacje. Na tablicy korkowej można je wygodnie grupować, np. według kategorii (nadając każdej z nich konkretny kolor).
  2. Kalendarz – tygodniowa lub miesięczna rozpiska swoich obowiązków to sposób na lepszą organizację pracę. Pozwala zobaczyć, jak przedstawiają się nadchodzące dni w kwestii zadań do wykonania, spotkań, dni wolnych itd. Dzięki takiemu rozwiązaniu trudno zapomnieć o najważniejszych sprawach do zrobienia. Do planowania swojego miesiąca czy tygodnia na tablicy korkowej warto wykorzystać kolorowe karteczki lub gotowe planery.
  3. Organizer – by mieć zawsze pod ręką swój grafik, a także najważniejsze numery telefonów czy adresy mailowe i nie szukać ich w notatnikach lub plikach na komputerze, warto zapisywać je na karteczkach, a następnie przypinać na tablicę korkową. Dzięki temu będą zawsze w zasięgu wzroku.
  4. Lista zadań – w pracy biurowej listy zadań do zrobienia na dany dzień sprawdzają się świetnie. Poszczególne zagadnienia spisane na karteczkach to wygodny sposób na zobrazowanie sobie ilości pracy do wykonania. Takie rozwiązanie będzie idealne przede wszystkim dla wzrokowców!

Ile kosztuje tablica korkowa? Gdzie można kupić tablicę korkową?

Ceny tablic korkowych różnią się w zależności od ich rozmiarów. Najmniejsze tablice korkowe mają wymiary 30×40 cm i kosztują już od ok. 15 zł, zaś największe tablice osiągają wymiary 120×90 cm czy 100×100 cm i kosztują ok. 60-80 zł. By nie przepłacać za tablice korkową, warto poszukać jej w hurtowni papierniczej lub w sklepach internetowych z artykułami biurowymi.

Jak przymocować tablicę korkową do ściany?

Świetnym sposobem na przymocowanie tablicy korkowej do ściany bez wiercenia, są haczyki samoprzylepne. Co najważniejsze, łatwo się je montuje, mocno trzymają się powierzchni, a przy tym łatwo je usunąć – bez obawy o zerwanie warstwy farby czy tapety. Ponadto są wielokrotnego użytku – wystarczy tylko przykleić na nie nową warstwę klejącą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here