Planując wyjazd wakacyjny z rodziną lub wycieczkę weekendową we dwoje, często decydujemy się na odległe od miejsca naszego zamieszkania lokalizacje, do których najlepiej, najszybciej, a czasem po prostu najtaniej dostać się można samolotem. Potem jednak stajemy przed dylematem, jak kontynuować eskapadę – środkami transportu publicznego? A może lepiej wynająć pojazd z wypożyczalni? Aby uniezależniać się od rozkładów jazdy oraz komfortowo umieścić całą rodzinę wraz z bagażami w jednym pojeździe, najlepiej zdecydować się na wynajem odpowiedniego samochodu.

Rezerwacja samochodu

Znając cel podróży oraz skład osobowo-bagażowy, którym zagospodarujemy wynajęte auto, możemy wybrać spośród wielu modeli samochodów, dobierając je według oczekiwanych gabarytów, spalania oraz wyposażenia czyniącego użytkowanie go znacznie bardziej komfortowym. Warto dobrze prześledzić ofertę i dobrać dodatki, które mogą okazać się niezbędne – jak choćby fotelik czy podkładkę dla dziecka, GPS oraz bagażnik dachowy. Jak tanio wypożyczyć w Krakowie auto na weekendowy wyjazd? To pytanie, które już na etapie rezerwacji powinno doczekać się satysfakcjonującej nas odpowiedzi. Do wybranego samochodu dobrze jest zaopatrzyć się w ubezpieczenie, które w razie kolizji lub innego zdarzenia drogowego zapewni nam bezkosztowe rozliczenie się z wypożyczalnią.

Odbiór wynajętego samochodu na lotnisku

Odbiór wynajętego samochodu na lotnisku

Po wcześniejszym ustaleniu z wypożyczalnią możemy odebrać samochód podstawiony na parking przy lotnisku. Wraz z samochodem i kluczykami do niego otrzymamy umowę najmu oraz protokół przekazania pojazdu. Dobrze jest w tym momencie dokładnie zlustrować stan lakieru i widocznych miejsc karoserii i ewentualne usterki wpisać od razu do protokołu. Jest to konieczne, by później nie odpowiadać za szkody powstałe wcześniej, bez naszej winy. Jeżeli wybraliśmy przy rezerwacji opcję zapłaty kartą, robimy to właśnie w tym momencie. Warto zauważyć, że wiele firm, często nie pobierają już kaucji za wynajmowany samochód jak informuje Adrian Machowski z wypożyczalni Carfree. Z taką opłatą muszą się liczyć jedynie obcokrajowcy, nie posiadający polskiego obywatelstwa.

Szybka przesiadka czyli parkingi przy lotniskach

Polityka lotnisk nie zachęca do dłuższego przebywania na parkingu. Zatrzymać możemy się za darmo jedynie w strefie „Kiss & Fly”, ale tylko na 10 minut. Każde rozpoczęte następne 10 minut postoju będzie nas kosztować około 10 zł. Kraków nas nie rozpieszcza i pobyt samochodem na parkingu krótkoterminowym jest drogi. W takim układzie lepiej jest korzystać z parkingów długoterminowych, wielopoziomowych lub terenowych. Tu pierwsza godzina będzie nas kosztować tyle, co 10 minut w poprzedniej opcji Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wynajęty samochód ustawiany jest na terenie portu lotniczego, co jest najwygodniejszym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku większej ilości bagaży, bądź całej rodziny z dziećmi. Istnieje też sieć prywatnych parkingów położonych dość blisko portu, jednak dla samego przekazania auta z wypożyczalni lotniskowy parking będzie wystarczającą alternatywą.

Szybka przesiadka czyli parkingi przy lotniskach

Decydując się na wynajęcie samochodu w docelowym miejscu z podstawieniem samochodu na lotnisko, najlepiej umówić się na konkretną godzinę, aby jak najkrócej korzystać z płatnych parkingów. Przekazanie auta w strefie „Kiss & fly” nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mając świadomość uciekających minut, niezbyt dokładnie dokonamy oględzin pojazdu. Lepiej skorzystać z trochę oddalonego, ale tańszego parkingu i na spokojnie sfinalizować transakcję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here