Bezpieczeństwo pracowników i dokumentacji to współcześnie jedne z najważniejszych kwestii. Może się wydawać, że monitoring do biura to zbędna kontrola, która powoduje dyskomfort u pracowników. Jednak Twoim priorytetem jako pracodawcy jest zapewnienie bezpieczeństwa dokumentów i osób. Przepisy RODO jasno określają, iż administrator danych osobowych odpowiada za nie.

Monitoring do biura – dlaczego warto?

 Jeśli w swoim biurze posiadasz tego typu dokumenty, to musisz powziąć odpowiednie kroki. Monitoring pozwoli weryfikować to, czy dane klientów nie są przeglądane przez osoby do tego nieupoważnione. Ponadto w firmie mogą przytrafić się różne sytuacje – kradzieże, ale także kłótnie i bójki pracowników czy nawet molestowanie. Jeśli zdecydujesz się na monitoring, to będziesz mieć materiał dowodowy. Pozwoli Ci on nie tylko rozstrzygnąć spory, ale też zabezpieczyć dane, które mogą być niezwykle ważne w wyjątkowych sytuacjach. Warto pamiętać o tym, iż w każdym biurze raz na jakiś czas zdarzają się wypadki przy pracy. Nagranie będzie niezwykle istotne przy wypełnianiu niezbędnej dokumentacji z tym związanej.

Monitoring biura. Porozmawiaj o tym z pracownikami

Zanim zamontujesz monitoring biura, koniecznie przeprowadź spotkanie ze wszystkimi pracownikami. Poinformuj ich o tym, że chcesz zamontować kamery, wymień powody i udowodnij im, że jest to działanie, które ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Przedyskutuj z pracownikami umiejscowienie kamer. Niech wiedzą, że robisz to dla dobra ich oraz firmy. Ważne jest to, aby każdy podpisał dokument, że jest świadomy nagrywania i zgadza się na to.

Mini kamery do nagrywania – wygodne i niewidoczne

Jeśli masz biuro to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, iż pojawiają się w nim różne osoby. Oczywiście w widocznym miejscu powinna widnieć informacja, iż budynek jest monitorowany. Część przedsiębiorców nie montuje kamer i uważa, że kartka z taką wiadomością odstraszy potencjalnych złodziei i oszustów. Jednak nie zawsze jest to wystarczające, warto zamontować mini kamery do nagrywania. Dzięki temu będziesz mieć zapisany wizerunek osób, które zaglądają do Twojego biura. Może się to przydać wtedy, gdy jeden z odwiedzających złamie prawo. Wtedy będzie o wiele łatwiej zidentyfikować tego człowieka, a następnie go odnaleźć. Możliwa jest także sytuacja, iż zgłoszą się do Ciebie służby prosząc o informacje na temat poszukiwanej osoby, która ostatnio była widziana w Twoim miejscu pracy. Kamery chronią i zwiększają bezpieczeństwo. Warto w nie zainwestować, raz wydane pieniądze zapewnią spokój i kontrolę na długi czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here