Laptopy wykorzystywane są do szeregu zadań, zarówno zabawy i rozrywki, jak i profesjonalnych zastosowań. Jeśli w pierwszym z wymienionych przypadków nie trzeba specjalnie przykuwać uwagi do zastosowanych podzespołów, to już w drugim jest to wymóg konieczny. Wie to każdy profesjonalny menedżer, który musi posiadać laptop najwyższej klasy. Czym się powinien charakteryzować taki laptop? Jaki model warto polecić?

Absolutne podstawy

Osoba szukająca laptopa do typowych biznesowych zastosowań powinna celować w szybki, pojemny i bezawaryjny sprzęt. Podstawą więc jest nie tylko mocny procesor, ale również szybki dysk SSD, pamięć RAM o minimum 8 GB (ale z możliwością rozszerzenia) oraz matowy, antyodblaskowy ekran. Inne parametry, które są bardzo przydatne w tej sytuacji to również łatwe wyjęcie dysku SSD i możliwość wypięcia lub zmiany baterii.

Absolutne podstawy

To, co mile widziane w sprzęcie biznesowym

Powyższe parametry są absolutnie elementarne, ale nie kierujmy się tylko takim minimalistycznym podejściem, bo od laptopa wysokiej klasy trzeba wymagać więcej. Sprawdźmy więc, czy interesujący nas sprzęt został wyposażony w złącze dla portu dokowania, modem 4G LTE (a jak nie, to czy jest możliwość zainstalowania) oraz gniazdo SIM. Przyda się także karta sieciowa WiFi DualBand, bo dzięki niej możliwa jest szybka i bezproblemowa transmisja bezprzewodowa obrazu – do TV bądź projektowa. Podobnie ważny jest funkcjonalny BIOS, gdyż zapewnia wygodne zarządzanie sprzętem.

Jaki laptop warto polecić?

Chociaż na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych, przystosowanych do zadań biznesowych, laptopów, to bez wątpienia warto zdecydować się na sprawdzoną markę, taką, co od lat nie zawodzi. Bez wątpienia na takie miano zasługują laptopy Apple. W internecie znajdziemy różne rankingi Macbooków, które warto kupić, ale w tym artykule skupimy się na naszym faworycie – MacBook Pro 15,4. To rewelacyjnie wykonany model, które cechuje wysokiej jakości stylistyka.

Jaki laptop warto polecić

To urządzenie z poprzedniej, bo trzeciej generacji Apple’a, ale rekomendujemy go tu, bo mimo upływu czasu nie widać po nim oznak starości. To dalej znakomity, solidnie wykonany sprzęt wyposażony w wyświetlacz Retina Stunning, ceniony nie tylko przez biznesmenów, ale przede wszystkim przez profesjonalnych grafików i fotografów. Niezwykle wydajny, co zapewniają takie podzespoły jak mocny procesor Core i7 2.2GHz, 16 GB pamięci RAM i bardzo szybki dysk SSD 256GB. Co więcej? Karta graficzna Intel Iris Pro 5200, nieduża waga: 2020g i całe bogactwo złączy: słuchawkowych, mikrofonowych, czytnik kart pamięci, mini DisplayPort, 1xThunderbolt, 1xHDMI, audio mini-jack, kamerka internetowa oraz 2xUSB 3.0.

To wszystko sprawia, że mamy do czynienia ze sprzętem, który doceni każdy menedżer. Gdy bowiem liczy się czas i wydajność, niezbędne są sprawdzone rozwiązania. Zamiast więc zadowalać się półśrodkami, wybierając urządzenie tańsze, lepiej od razu zainwestować w MacBook Pro, który ceniony jest przez najbardziej wymagających użytkowników, niezależnie, czy mówimy o menedżerach, projektantach graficznych czy fotografach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here