Przymierzasz się do zakupu nowego samochodu i zastanawiasz się nad opcją finansowania auta? Rozważ leasing samochodowy, który niesie za sobą wiele korzyści. Jeśli dobrze wybierzesz, masz szansę obniżyć wysokość miesięcznej raty – to szczególnie ważne, jeżeli nie chcesz narażać przedsiębiorstwa na duże wydatki.

Leasing samochodowy to forma finansowania, z której korzysta coraz liczniejsze grono przedsiębiorców. Nie ma się czemu dziwić – miesięczne zobowiązanie nie musi stanowić nadmiernego obciążenia firmowego budżetu, a dodatkowym atutem jest możliwość przeprowadzenia optymalizacji podatkowej. Aby jednak leasing był korzystny, musi być dopasowany do potrzeb i oczekiwań konkretnego przedsiębiorstwa.

Leasing samochodowy z niską ratą – czy to jest możliwe?

Wysokość miesięcznej raty leasingowej stanowi wypadkową kilku czynników. Znaczenie ma nie tylko wartość fakturowa leasingowanej pojazdu, ale również wysokość opłaty wstępnej, czas trwania umowy leasingowej czy wartość wykupu. Nie bez znaczenia pozostaje również nałożone oprocentowanie.

Analiza dostępnych ofert pokazuje, że istnieje możliwość zaciągnięcia leasingu samochodowego z niską ratą – nawet wtedy, gdy czas trwania umowy wynosi zaledwie 3-4 lata, a wysokość opłaty wstępnej oscyluje na poziomie zaledwie 10% wartości pojazdu. Jak to możliwe?

Jeżeli interesuje cię leasing samochodowy z niską ratą, warto wziąć pod uwagę taką formę finansowania, w przypadku której wysokość miesięcznego zobowiązania wyliczana jest w oparciu o wartość fakturową samochodu pomniejszoną o wysokość czynszu inicjalnego oraz kwotę wykupu.

Za przykład może posłużyć Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ofercie Toyota Leasing. W tym przypadku miesięczna rata może być niższa o co najmniej kilkanaście procent w porównaniu ze standardową ofertą.

Przykład. Załóżmy, że na leasing samochodowy nie chcesz przeznaczać więcej niż 1600 zł netto miesięcznie. Przy opłacie wstępnej na poziomie 10% i 3-letnim okresie finansowania, możesz użytkować samochody, takie jak:

  • Toyota Aygo – od 344 zł miesięcznie,
  • Toyota Corolla Hatchback – od 707 zł miesięcznie,
  • Toyota RAV4 – od 1160 zł na miesiąc,
  • Toyota Prius – od 1402 zł miesięcznie.

Kalkulacje z dnia 15.10.2020 r. dotyczą samochodów z Wyprzedaży rocznika 2020.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż dany pojazd można wymienić po zakończonej umowie leasingowej bez konieczności angażowania środków własnych.

Jak wybrać dobry leasing samochodowy?

Chociaż niska miesięczna rata to jedno z ważniejszych kryteriów, nie może być jedynym przy wyborze korzystnego finansowania. Warto wziąć pod uwagę wiele innych parametrów, które decydują o przewadze jednego rozwiązania nad pozostałymi.

Wybierając korzystny leasing samochodowy, uwzględnij m.in.:

  • całkowity koszt finansowania,
  • opcję gwarantowanego odkupu auta przez dealera,
  • czas trwania umowy leasingowej,
  • obowiązujące procedury leasingowe,
  • wymagane formalności.

Nie bez znaczenia jest również możliwość dopełnienia wszystkich formalności bezpośrednio w salonie samochodowym. Taka opcja znacznie skraca czas oczekiwania na pojazd – wówczas jest on gotowy do odebrania w zaledwie kilka dni od otrzymania decyzji leasingowej (o ile samochód jest dostępny „od ręki” u dealera).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here