Sprzęt poleasingowy to często sprzęt bardzo wysokiej jakości, który został wybrany przez firmy potrzebujące bardzo dobrych mocy obliczeniowych lub świetnych monitorów. W wielu przedsiębiorstwach takie laptopy są wymieniane co 2-3 lata, a to daje możliwość zakupu markowego laptopa po naprawdę bardzo atrakcyjnej cenie. Zobaczmy, jak dobrze wybrać laptop poleasingowy.

Parametry techniczne

Przy wyborze laptopa największe znaczenie mają jego parametry techniczne. Istotne jest zatem jaki procesor został w nim wykorzystany, jaki rodzaj pamięci RAM zainstalowano, jaką pojemność mają dyski twarde oraz czy są to dyski w technologii SSD. Im lepsze parametry techniczne, tym większa wartość sprzętu poleasingowego, bo tak nowoczesne technologie nie starzeją się aż tak szybko i wybierając laptopy poleasingowe z dobrym osprzętem można mieć pewność, że posłużą one jeszcze dobrych kilka lat.

Wymiary zewnętrzne

Zdarza się, że oprócz dobrych parametrów technicznych chcemy mieć laptop, który będzie spełniał nasze oczekiwania również pod względem wielkości. Niektórzy szukają laptopów o dużych wymiarach, a inni preferują małe i lekkie ultrabooki, które z łatwością można zabrać ze sobą w każdą podróż. Wśród laptopów poleasingowych można znaleźć bardzo różne modele, dlatego z pewnością uda się wybrać model najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Legalne oprogramowanie

Ważną zaletą laptopów poleasingowych jest to, że mają one legalne oprogramowanie, a przede wszystkim system operacyjny. Można znaleźć modele wyposażone w Windows 10 Home, ale w wielu modelach znajdziemy system Windows 10 Pro, który daje większe możliwości, jeśli laptop ma być używany nie tylko w domu, ale również w firmie.

Gwarancja

Kupując laptopy poleasingowe warto zwracać uwagę na te modele, na które sprzedawca udziela gwarancji. Bez trudu można znaleźć laptopy nawet z 24 miesięczną gwarancją, dzięki czemu można mieć pewność, że sprzęt nie zawiedzie. Jeśli jednak coś mu się stanie, to będzie możliwa naprawa gwarancyjna na tych samych zasadach co przy zakupie nowego laptopa w sklepie.

Stan laptopa

Określając kryteria, którymi warto kierować się przy wyborze laptopów poleasingowych, nie można zapominać o ich wyglądzie zewnętrznym. W wielu przypadkach stan laptopa poleasingowego nie odbiega stanem od sprzętu nowego, gdyż laptopy renomowanych firm wykonane są z mocnych materiałów, odpornych na uszkodzenia. Należy zatem przypuszczać, że sprzęt poleasingowy będzie wyglądał równie dobrze jak nowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here