W dobie rozwijającej się technologii użytkownicy urządzeń takich jak laptopy, czy też komputery stacjonarne mają okazję poprawiać dynamikę swojej pracy poprzez różnorodne przydatne aplikacje i oprogramowania, a komunikacja międzyludzka nie wymaga już spotkania w świecie rzeczywistym. Pomimo tych udogodnień na każdego pracownika biurowego oraz osoby prywatne czyha wiele niebezpieczeństw. Jak się przed nimi ustrzec?

Skuteczna metoda zwalczająca inwigilację cyberprzestępców

Nie od dziś wiadomo, jak istotną kwestią jest zabezpieczenie dokumentacji oraz wszelkich danych, które w wyniku nierozwagi mogą dostać się w niepowołane ręce. Nie inaczej jest w kontekście kamerek implementowanych w laptopach. Nie raz dochodziło już do sytuacji, w której haker poprzez swoje przemyślane działanie uzyskiwał dostęp do podglądu kamery w laptopie, otrzymując w ten sposób intymne nagranie nieświadomej osoby. Jak zapobiec niechcianemu monitoringowi przez osoby trzecie? Wystarczy zdecydować się na zakup zaślepki na kamerę w laptopie. Proste i ekonomiczne rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo.

Przydatne zastosowanie przesłony kamery w laptopie w dobie pandemii

Wiele osób w obecnych czasach pracuje po kilka godzin przed ekranem swoich urządzeń wielofunkcyjnych podczas zajęć lekcyjnych oraz spotkań biznesowych w dużych korporacjach. Wspomniana wcześniej zaślepka na kamerę w laptopie pozwala uniknąć kłopotliwych sytuacji. Niejednokrotnie zdarzyło się przecież, że do pokoju, w którym aktualnie odbywają się wykłady lub meeting biznesowy przez nieuwagę weszło rodzeństwo lub dziecko. Taką niekomfortową sytuację można zatuszować właśnie poprzez przesłonę na kamerę laptopa.

Rodzaje zaślepek dostępnych na rynku

W sklepach posiadających asortyment z działu IT można bez problemu napotkać następujące modele zaślepek, a dokładnie warianty przesuwane plastikowe, wykonane z silikonu oraz te nakładane. Za najbardziej praktyczne uznaje się zaślepki przesuwane, które wystarczy nakleić na obudowę kamery, co nie zmusza użytkownika do ciągłego nakładania i zdejmowania gadżetu. Z kolei zaślepkę silikonową, można w dowolny sposób przesunąć, co pozwoli na precyzyjne jej położenie. W kontekście nakładanych zaślepek  można stwierdzić, że są nieco grubsze, wytrzymałe, lecz w momencie zakończenia pracy na laptopie należy je zdejmować z kamery laptopa, aby go zamknąć. Aby zagwarantować bezpieczną pracę online należy rozważyć zakup zaślepki na kamerę w laptopie, gdyż jest to jednocześnie rozwiązanie sprawdzone, jak i ekonomiczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here